usługi modelowania 3D
usługi modelowania 3D
usługi modelowania 3D
pomiary 3D z drona
skanowanie 3d budynków

innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d ze zdjęć
skanowanie 3d pojazdów
skanowanie 3d części pojazdów
skanowanie 3d motocykli

Może interesuje Cię również...

Do tej pory przeprowadziliśmy setki usług inżynierii odwrotnej, od mały detali jak ozdobne klamki na drzwi, detale związane z automotive takie jak zaciski hamulcowe, wnętrza komór silnika albo całe nadwozia, kończąc na modelach 3D, bram wjazdowych, budynków czy hal przemysłowych. Z wiadomych względów, nie zawsze jesteśmy w stanie opisać nasze usługi jednak jeśli jest taka możliwość to prezentujemy swoje dokonania.  Przedstawiamy opis kilku, które pokazują ciekawe zastosowanie skanowania 3D i inżynierii wstecznej.

  1. Skanowanie 3D samolotu, a szczególności jego pomieszczenia paliwowego. Jest to usługa przeprowadzona dla Instytutu Lotnictwa Sieć Badawcza Łukasiewicz. W tym zadaniu chodziło o otworzenie w formie modeli CAD, przestrzeni paliwowej samolotu AN-2. Model 3D miał posłużyć do dalszych analiz. Skomplikowanie tego projektu polegało na tym, że miejsca na skanowanie nie było zbyt dużo. Jednak przy odpowiednim doborze urządzenia i odpowiedniej ekwilibrystyce podczas skanowania udało się zeskanować większość instalacji znajdującej się pod kabiną pilotów. Po otrzymaniu bardzo precyzyjnych wyników, została przeprowadzona usługa inżynierii odwrotnej. Detal po detalu był projektowany jako bryły CAD. Mimo, że praca przy komputerze była czasochłonna to pozwoliło to na otrzymanie wiernego odwzorowania zeskanowanego obszaru, co wpłynęło na rzetelność dalszych badań.

 

  1. Inżynieria odwrotna hali produkcyjne. Dlaczego przeprowadza się modelowanie 3D budynków? Powodów może być wiele. Główny powód to przeprowadzenie inwentaryzacji wnętrz. Przy braku dokumentacji powykonawczej, skanowanie 3D i modelowanie 3D na podstawie skanu to jedna z najpewniejszych metod uzyskania wirtualnej kopii budynku. Projekt 3D istniejących budowli jest pozwala na oszacowanie, ile mamy miejsca np. na nową instalacji. Tak było w przypadku zakładu produkującego beton. Firma potrzebowała zwiększyć swoje moce przerobowe ale bez stawiania nowych hal. Odwzorowanie istniejącego obiektu wraz z instalacjami, pomaga w sposób pewny ocenić możliwość wstawienia nowych obiektów, wykryć potencjalne kolizje i wpasować instalacje do stanu obecnego. Innymi powodami korzystania z inżynierii odwrotnej w budownictwie to stworzenie planów 2D budynków czy też elewacji

 

  1. Skanowanie 3D wraz z inżynierią odwrotną bardzo często wykorzystuje się w świecie motoryzacji. Realizowaliśmy takie przedsięwzięcia jak: skanowanie samochodu w celu stworzenia nowego pakietu wizualizacyjnego, skanowanie 3D dachów samochodów dostawczych i stworzenie na podstawie skanu 3D modelu CAD – bardzo częste zagadnienie przy samochodach przerabianych na kampery. Skanowanie wnętrz samochodów dostawczych w celu stworzenia dedykowanej zabudowy – np. zabudowa karetek. Skan elementów tuningowych, projekt 3D, który po niewielkich modyfikacja został wydrukowany.

 

To tylko kilka wybranych usług jakie wykonaliśmy do tej porty, znacznie więcej opisaliśmy w innych działach na naszej stronie. Mamy nadzieje, że przybliża to Państwu możliwości wykorzystania skanu 3D i inżynierii wstecznej. Jeśli nadal są wątpliwości to zapraszamy do kontaktu i pomożemy zdecydować czy taka usługa jest potrzebna, spełni wymagania i przygotujemy konkurencyjną ofertę.

OPIS KILKU WYBRANYCH USŁUG INŻYNIERII ODWROTNEJ

usługi modelowania 3D
usługi projektowania 3D
inżynieria odwrotna usługi
usługi inżynierii odwrotnej

Zapraszamy do kontaktu

Koszt usługi inżynierii odwrotnej 3D zależy od wielu czynników - m. in. rodzaju i wielkości detalu, formy otrzymywanego wyniku, koniecznych do przeprowadzenia procesów opracowywania plików. Czy skanowanie odbywa się u nas w biurze czy potrzeba dojechać na miejsce skanowania (koszty dojazdu). Bazując na naszym sporym doświadczeniu jesteśmy wstanie wykonać prace projektowe w optymalnym czasie co przekłada się na niższe koszty całej usługi inżynierii odwrotnej. Pracujemy na sprawdzonym sprzęcie 3D oraz na dedykowanym oprogramowaniu do inżynierii wstecznej co również przekłada się na obniżenie kosztów pracy. Należy pamiętać, że koszty poniesione na skanowanie 3D i tworzenie modeli 3D bardzo szybko się zwracają. W wielu przypadkach jest to jedyna metoda stworzenie modeli 3D, nie można również zapomnieć, że usługa zlecona to nieangażowanie czasu pracy własnych inżynierów.  

Przy każdej usłudze wykonujemy analizę dokładności skanu 3D do modelu CAD. Porównywanie powstałych stworzonego modelu 3D na podstawie skanu 3D pozwala utrzymać jakość wykonanych prac na wysokim poziomie i taka analiza jest też przydatna dla zamawiającego.  Więcej o tym etapie można przeczytać tutaj

W celu uzyskania wyceny usługi inżynierii odwrotnej serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi pracownikami. Informacje jakie najczęściej potrzebujemy to: zdjęcie obiektu, jaki cel jest wykorzystania wyników, jaki format zapisu jest ważny, oczekiwaną dokładność. Są sytuacje, kiedy klient nie wie czego potrzebuje ale to żaden problem - zaproponujemy taki rodzaj usługi, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom klienta. 

CENA USŁUGI INŻYNIERII ODWROTNEJ

 

Inżynieria odwrotna w dzisiejszych czasach ma bardzo wiele zastosowań. Jest to proces, który ułatwia i skraca wiele prac inżynierskich. Aby przybliżyć Państwu lepiej, gdzie można wykorzystać inżynierię wsteczną podajemy kilka ogólnych przykładów. Bardziej szczegółowe przypadki opisujemy w naszym dziale realizacje oraz w bazie wiedzy. 

INŻYNIERIA ODWROTNA - ZASTOSOWANIE

Dokładny przebieg usługi inżynierii odwrotnej 3D w dużym stopniu zależy od tego, jaki jest cel jej wykonania. Jednak ogólny przebieg całego procesu jest zawsze podobny. Po ustaleniu z klientem szczegółów przeprowadzenia usługi, nasz doświadczony inżynier, przy pomocy skanera 3D, skanuje obiekt (w siedzibie klienta lub po dostarczeniu do naszej firmy osobiście lub przez wysyłkę). Następnie otrzymane skany 3D są poddawane obróbce przy użyciu profesjonalnego oprogramowania. W zależności od potrzeb klienta dostarczony ostatecznie wynik może mieć różne formy (piszemy o tym tutaj). Tak jak zostało to opisane wyżej, może zostać dostarczona siatką trójkątów albo model CADowski. Model CAD daje nam możliwość bezproblemowej pracy w standardowych programach 3D jak Solidworks, CATIA, Rihno itp. W zależności od potrzeb, taki model może być łatwo modyfikowalny w oprogramowaniu jakie jest wykorzystywane wewnątrz firmy zamawiającej. Model może posłużyć w racach badawczo-rozwojowych na przykład przez poddanie go analizie MES. Dostarczony plik 3D może być bazą do stworzenia formy aby taki detal, który został wcześniej zeskanowany był produkowany masowo. 

NA CZYM POLEGAJĄ USŁUGI INŻYNIERII ODWROTNEJ 3D

Inżynieria odwrotna (inżynieria wsteczna, z ang. reverse engineering) jest procesem polegającym na stworzeniu dokumentacji 2D lub 3D (np. modelu CAD) na podstawie rzeczywistego produktu. Inaczej mówiąc jest to przeniesienie fizycznie istniejącego detalu do środowiska wirtualnego 3D. Skanowanie 3D można przeprowadzić przy użyciu różnorodnych maszyn pomiarowych, jednak obecnie coraz powszechniej wykorzystuje się do tego skanery 3D w połączeniu
z profesjonalnym oprogramowaniem. W niektórych przypadkach już sam skan 3D pozwala na użyteczną pracę - np zrobienie wydruku 3D elementu, którego nie trzeba modyfikować i udało się go zeskanować z każdej strony - są przypadki, w których detal jest zamocowany do pozostałych elementów i mamy tylko częściowy skan 3D. Na samy samej siatce trójkątów można też dokonać prostego wymiarowania - pomiar od punktu do punktu, stworzyć przekroje i obliczyć np. średnicę otworu albo sprawdzić jaka jest powierzchnia lub objętość detalu. Jednak większość przypadków wymaga zrobienie modelu 3D CAD czyli trzeba przeprowadzić inżynierię odwrotną. 

 

CZYM JEST INŻYNIERIA ODWROTNA?

INŻYNIERIA ODWROTNA - USŁUGI INŻYNIERII ODWROTNEJ

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2023 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D