logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

pomiary 3D z drona
skanowanie 3d walca drogowego
skanowanie 3d tuning samochodu
skanowanie 3d elementów z blachy
skanowanie 3d koparki
skanowanie 3d samolotu
skanowanie 3d samochodu
Druk 3d na podstawie skanu 3D
skanowanie 3d krzywki
skanowanie 3d hali
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d zawieszenia
skanowanie 3d ze zdjęć
skanowanie 3d pojazdów
skanowanie 3d części pojazdów
skanowanie 3d motocykli

Może interesuje Cię również...

Chcę otrzymać wycenę usługi

Chcę nawiązać współpracę

szybkie prototypowanie
usługi szybkiego prototypowania
model CAD
Druk 3D
Model CAD inżynieria
Kolizja 3D

Firma INNOVAR świadczy usługi szybkiego prototypowania. Posiadamy duże doświadczenie przy tworzeniu prototypów oraz odpowiednie zaplecze techniczne m.in.  różne rodzaje skanerów 3D, drukarkę 3D oraz niezbędne oprogramowanie do projektowania i inżynierii odwrotnej. Również wspieramy tylko wybrane etapy szybkiego prototypowania, takie jak skanowanie 3D, inżynieria odwrotna, tworzenie dokumentacji 2D czy druk 3D.

Usługi szybkiego prototypowania 

Jednym z narzędzi do analizy prototypu, jest skaner 3D. Niezastąpiony w sytuacji, w której na prototypie zostały naniesione zmiany (w jego geometrii), które trudno zmierzyć tradycyjnymi narzędziami. Posiadając skan 3D, można zmodyfikowany kształt przenieść do środowiska CAD (inżynieria odwrotna), a w przypadku posiadania pierwotnego modelu CAD od razu na nim można nanosić poprawki.

Skanowanie 3D przydaje się również, gdy chcemy stworzyć detal, który ma pasować do już istniejącej konstrukcji. Posiadając skan 3D obszaru, w którym ma być umieszczony przyszły produkt, możemy odtworzyć w 3D ten obszar trójwymiarowo albo wykorzystując wynik skanowania 3D, zbudować na nim model 3D.

Aby urzeczywistnić taki model jak prototyp, najlepiej go wydrukować na drukarce 3D. Druk 3D daje nam wiele możliwości. W ciągu kilku/kilkunastu godzin możemy wydrukować pierwszą wersję prototypu. Druk 3D daje nam także możliwość drukowania od razu złożonych mechanizmów, co jest bardzo przydatne w badaniu ich kinematyki.

Taki druk umożliwia stosowanie różnych materiałów, co ma wpływ na fizyczne właściwości obiektu. Możemy drukować przy zastosowaniu zarówno materiałów bardzo twardych, jak i elastycznych, czy też odpornych na promienie UV, a szeroka gama barw pozwala wykonać idealnie odwzorowany prototyp. Prototyp 3D otwiera możliwości, jeśli chodzi o rozpoczęcie produkcji seryjnej, bez strat materiału i błędów. Zapewnia pełną powtarzalność wyrobu, co jest priorytetem w produkcji masowej.

Udział skanowania 3D w szybkim prototypowaniu

Szybkie prototypowanie (ang. rapid prototyping) jest zbiorem technik mających na celu wytworzenie rzeczywistego detalu, który będzie jedną z pierwszych wersji finalnego produktu. Taki obiekt nazywamy prototypem. Szybkie prototypowanie ma na celu sprawdzenie, czy zaprojektowany wirtualnie obiekt, po jego odtworzeniu, będzie funkcjonalny i czy praktycznie spełni swoje zastosowanie. Jedną z technik jest wizualizacja prototypu. Pozwala ona zrozumieć, jak będzie wyglądać finalny produkt, umożliwia naniesienie zmian, zapewnia szczegółowy ogląd projektu z każdej strony i pod każdym kątem. Z kolei wytworzenie pierwszych wersji detali (głównie poprzez wykorzystanie druku 3D) pozwala zrewidować projekt oraz zaoszczędzić sporo pieniędzy np. dzięki eliminacji błędu seryjnego dotyczącego jednego z detali. Etapami, z których składa się szybkie prototypowanie są między innymi: koncepcja, stworzenie projektu oraz jego wytworzenie np. przez druk 3D, analiza prototypu i naniesienie poprawek w projekcie. Wymienione techniki szybkiego prototypowania powtarza się, aż do uzyskania zadowalających rezultatów. Korzystanie z takiej metody szybkiego prototypowania, jaką jest druk 3D, to jedna z najkorzystniejszych technik tworzenia fizycznych obiektów na podstawie danych cyfrowych.

Usługi szybkiego prototypowania

SZYBKIE PROTOTYPOWANIE

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D