Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

18 lipca 2023
Jak wykorzystać skaner 3D przy tworzeniu protez

Skanowanie 3D w zbiorniku w zakładach przemysłu chemicznego

 

skan 3D w zbiornikuSkan 3D uszkodzonej powierzchni

Skanowanie 3D odbyło się wewnątrz oczyszczonego i dekontaminowanego zbiornika do mieszania kwasu. Wnętrze zbiornika o wysokości 6 metrów jak i mieszadło jest pokryte specjalną szklaną powłoką. W czasie prac konserwatorskich pracownicy utrzymania ruchu odkryli uszczerbek na wypustce mieszalnika. Padł pomysł na doraźną naprawę tj. aby w miejscu uszkodzenia przykręcić specjalną nakładkę, która zapobiegnie kontaktowi kwasu z niechronioną powierzchnią mieszadła. Nakładka  to rozwiązanie tymczasowe do czasu wymiany całego mieszadła na nowe. Jednak, aby ta nakładka spełnia swoje zadanie, musi ona idealnie przylegać do skomplikowane powierzchni oraz musi być znany kierunek wkręconej śruby mocującej. W celu zaprojektowania takiej nakładki, niezbędny okazał się skan 3D.

skanowanie 3D urządzeniaProjekt śruby na podstawie skanowania 3D

Przebieg skanowania 3D w zbiorniku 

 

Do tego celu musiał zostać użyty mobilny sprzęt o względnie małych gabarytach jednocześnie pozwalający uzyskać wysoką dokładność oraz musi on być wstanie skanować mocno odbłyskowe powierzchnie. Zejście na dno zbiornika odbyło się po kilku godzinnym szkoleniu BHP, odpowiednim uniformie oraz w asyście strażaków straży zakładowej. Samo skanowanie z racji dobrego zaplanowania oraz użycia odpowiedniego sprzętu zajęło kilka minut.

Model 3D na podstawie skanu 3D

Stworzenie modelu 3D na podstawie skanu 3D

 

Następnie, na podstawie skanu 3D została zaprojektowana nakładka.  W taki sposób, aby otwór pokrywał się ze śrubą oraz aby można było jeszcze umieść specjalną podkładkę z teflonu pomiędzy nakładką, a uszkodzeniem. Z racji charakteru sytuacji, projekt, został wykonany priorytetowo w kilka godziny. Klient po otrzymaniu modelu 3D na następy dzień miał już wykonaną nakładkę (wraz ze śrubą), która to pasowała do miejsca idealnie.

 

 

Skanowanie 3D w zbiorniku w zakładach przemysłu chemicznego