logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

Co chcesz skanować?
Podaj krótki opis skanowanego obiektu
Załącz zdjęcie obiektu (ułatwi szybką wycenę)
Jaki wynik potrzebujesz?
siatka trójkątów
model NURBS
model CAD
model BIM
wizualizacja
Twój e-mail:
Numer telefonu:
Sprawdź cenę skanowania 3D
Sprawdź cenę skanowania 3D
Formularz został wysłany — zaraz otrzymasz wycenę na maila
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Model 3D - przykłady skanowania 3D

Skanowanie 3D budynków - chmura punktów (skan 3D) hali produkcyjne
Skanowanie 3D butów - z kolorem
Teren w 3D na podstawie nalotu z drona
Walec drogowy - ultrarealistyczna siatka trójkątów
Elementu z druku 3D do tuningu samochodu
Model blachy na podstawie skanu 3D
model CAD na podstawie skanu 3D
Przykład samolotu, który został skanowany 3D
Skanowanie 3D porsche 911 przy użyciu skanera 3D
Druk 3D rzeźby z muzeum - kopia
skanowanie 3d krzywki - model CAD
Model IFC hali na podstawie skanowania 3D
chmury punktów hali - skanowanie 3D laserowe
proces skanowania 3D skaner 3D w ręku
fotorealistyczna siatka trójkątów kosiarki
Model CAD samochodu dostawczego wykonanego inżynierią odwrotną
Komoro silnika wygląd siatki trójkątów ze skanera 3D
skan 3D motocykla przykład w postaci siatki trójkątów bez koloru

Może interesuje Cię również...

Skanowanie 3D jest to proces, w którym pozyskujemy wirtualny model 3D wiernie reprezentujący rzeczywisty detal. Do skanowania 3D wykorzystuje się skanery 3D, można uzyskać podobny wyniki za pomocą aparatu – wykorzystując technikę zwaną fotogrametrią. Jednak ta technika ma swoje ograniczenia i wady, jednak jest ciekawym uzupełnieniem skanowania 3D, w których używa się skanerów 3D. Jest kilka typów skanerów 3D jakimi da się wykonać prawidłowy, referencyjny pomiar 3D, są to skanery ręczne, stacjonarne, ramiona pomiarowe z głowicą skanującą oraz skanery geodezyjnie. 

Nie ma jednego skanera 3D, przy użyciu którego możliwe jest skanowanie 3D każdego przedmiotu czy obiektu. Inny skaner 3D trzeba wybrać do skanowania 3D w branży automotive. a innego użyć przy skanowaniu 3D budynków. Zdarzają się też sytuacje, w których wykorzystujemy skany 3D otrzymane z różnego typu urządzeń.

Dobór odpowiedniego skanera 3D oraz odpowiednie przygotowanie wyników po skanowaniu 3D, przekładają się na jakość pracy i finalnego produktu. 

Skaner 3D

Zapraszamy do kontaktu

Skan 3D komory silnika przedstawienie jako x-ray
Skanowanie 3D obrazu/rzeźby do VR i AR
Skanowanie 3D rzeźb - skan 3D z kolorem i bez przykład siatki trójkątów
Przykład procesu skanowania 3D laserowego. Skaner 3D w studzience kanalizacyjne
Proces Skanowanie 3D elementów zawieszenia. Skaner 3D skanuje piastę koła
skanowanie 3D w praktyce - przykład siatki trójkątów tokarki
Skan 3D (siatka trójkątów) samochodu dostawczego - przekrój

Skanowanie 3D jest niezastąpione między innymi przy takich działaniach jak:

Praktyczne zastosowanie skanowania 3D

Mimo, że cały proces skanowania 3D nie wydaje się być bardzo skomplikowany to  do jego sprawnego przeprowadzenia konieczne doświadczenie operatora. Często do samego skan 3D trzeba przygotować obiekt, przemyśleć dobrze scenariusz, który uwzględni optymalną ilość pozycji, z których będzie skanowany obiekt. Nieumiejętne używanie skanera 3D może skutkować między innymi tym, że finalna siatka będzie składała się ze źle dopasowanych klatek co będzie skutkować znacznymi błędami w geometrii albo nasz skan 3D będzie niekompletny. Dodatkowo zakup skanerów 3D i dedykowanych im oprogramowani związany jest z wydatkiem dziesiątek tysięcy złotych. W związku z tym rozwiązaniem polecanym zarówno dla , małych i dużych firm jak i dla indywidualnych klientów jest usługa skanowania 3D. Biorąc taką usługę w naszej firmie można być pewnym, że cały proces będzie przeprowadzony profesjonalnie, poprawnie, a w razie wątpliwości nasz pracownik będzie służyć poradą. 

Usługi skanowania 3D

Jak już wspomnieliśmy wcześniej skanowanie 3D polega na przeniesieniu istniejącego fizycznie obiektu do świata wirtualnego. Mogą być wykorzystane do tego celu skanery dotykowe (np. ramię pomiarowe z końcową sondującą) albo częściej stosowane skanery bezdotykowe. Podczas swojej pracy skaner 3D wykonuje licznych pomiarów. Skanery 3D bezdotykowe charakteryzują się, tym, że wyświetlają na obiekcie specjalny wzór, a wbudowane detektory odczytują zakrzywienie tych prążków na obiekcie. Zebrane dane są przetwarzane (najczęściej na bieżąco) przez algorytmy oprogramowania sterującego i na ekranie powstaje wynik w postaci siatki trójkątów lub chmury punktów. Inną odmianą skanera laserowegoskanery geodezyjne, które podczas procesu skanowania 3D  mierzą czas powrotu wiązki lasera i wyznaczaj odległość jaką dzieli skaner od mierzonego punktu – takich pomiarów w ciągu sekundy może powstać nawet 200 000. Posiadając pierwotne skany 3D może przystać do ich dalszego opracowania, analizy albo inżynierii odwrotnej. 

Istota skanowania 3D

Na czym polega skanowanie 3D?

W obecnych czasach cały świat staje się coraz bardziej wirtualny i dąży się do jego cyfryzacji w wszystkich dziedzinach życia. Szczególnie ostatnie lata bardzo uświadomiły nam, że nie jesteśmy w stanie tego procesu powstrzymać, a każda branża powinna się dopasować do postępującej cyfryzacji. W związku z tak postępującym rozwojem technologicznym coraz większą rolę odgrywają wszelkie narzędzie ułatwiające tworzenie świata wirtualnego. Wśród nich bardzo istotnym jest skanowanie 3D. Skanowanie 3D umożliwia  przeniesienie dowolnego produktu "do komputera". Podstawowe informacje jakie posiada skan 3D to geometria (kształt zeskanowanego detalu) oraz informacja o kolorze (teksturze) zeskanowanego detalu wszystko zapisane jest postaci chmury punktów lub siatki trójkątów. Takie atrybuty wyników skanowania 3D sprawiają, że ta technologia jest co coraz powszechniej wykorzystywana przy m.in. tworzeniu gier komputerowych czy sklepów internetowych, digitalizacji zbiorów muzealnych, jako podstawa do inżynierii odwrotnej oraz w budownictwie. Skanowanie 3D znacznie ułatwia również tworzenie wirtualnych modeli w wielu branżach technologicznych, istotnie obniżając koszt i skracając czas pracy. 

SKANOWANIE 3D

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D