cena skan 3D
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Innovar 3D
ul. Łęgska 41 
87-800 Włocławek


tel. +48 799 01 77 77 
email: biuro@innovar.pl

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

©2021 Innovar3D. All rights reserved.

 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

Skanowanie 3D drewna

Skanowanie 3D obiektów drewnianych

Skanowanie 3D to technika polegająca na tworzeniu modeli cyfrowych obiektów z użyciem skanera 3D. Wynikiem skanowania 3D jest siatka trójkątów zapisana w formacie .stl albo siatka trójkątów z teksturą (kolorem) zapisana w formacie .obj.

Skanerem 3D na światło strukturalne jesteśmy w stanie bez problemu zeskanować drewno w różnych jego formach.

Gdzie wykorzystać skanowanie 3D drewna?

Możemy zeskanować drzewo, jego pień lub polano. Może wydać się dziwne, ale jeśli potrzebujemy takich obiektów do wizualizacji to usługa skanowania 3D drewna może być niezastąpiona. Innym ciekawym przykładem, jest skanowanie drzewa w odstępach czasu (np. co kwartał) i nakładając na siebie kolejne wyniki możemy przeprowadzić analizy zmiany kształtu.

Oczywiście jeśli mówimy o drewnie to do tej kategorii zaliczają się meble. Meble możemy skanować w celu stworzenia pliku prezentacyjnego lub produkcyjnego. Również jest możliwość skanowania 3D mebli starych, zabytkowych, aby wznowić ich produkcję.

Tak samo jesteśmy wstanie zeskanować rzeźby drewniane.  Skan 3D rzeźb daje nam wiele możliwości – wirtualne zwiedzanie i pokazy, możliwość odtworzenia rzeźby (np. przez frezowanie na maszynie wieloosiowej). Digitalizacja rzeźb w celi ich wirtualnego zabezpieczenia i stworzenia kopii cyfrowej. Więcej o skanowaniu 3D rzeźb tutaj.

Możliwe jest również skanowanie drewnianych elementów zabytkowych, muzealnych i kościelnych takich jak np. krucyfiksy, zdobione drzwi, ołtarze. Usługi skanowania 3D często obejmują także skanowanie drewnianych budynków – kapliczek, kościołów itp.

Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usługi skanowania 3D obiektów drewnianych do celów wymienionych powyżej lub mają inny pomysł na wykorzystanie scanningu 3D to zapraszamy do kontaktu.

usługa skanowania 3D obiektów drewnianych
skanowanie 3D obiektów drewnianych
skanowanie 3D drewna

Usługi skanowania 3D drewna 

usługi skanowania 3D drewna
usługi skanowania 3D drewna

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

 linkedin facebook innovar mail biuro innovar

innovar 3d

innovar 3d skanowania 3d