logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

Chcę otrzymać wycenę usługi

W przypadku zainteresowania usługą skanowania 3D elementów zawieszenia lub inną – zapraszamy do kontaktu.

Przykład skanowania 3D elementów z blachy w celu pozyskania dokumentacji 2D

Skanowanie 3D krzywki - model 3D oraz rysunek 2D

Skanowanie 3D hali przemysłowej

Skanowanie 3D walca drogowego 

Usługa skanowania 3D elementów zawieszenia oraz usługa inżynierii odwrotnej elementów zawieszenia

inżynieria odwrotna zawieszenia
model CAD piasty

Na podstawie otrzymanego skanu 3D została przeprowadzona inżynieria odwrotna – czyli stworzenie modeli CAD (.step, .iges, .x_t itd.) na podstawie siatki trójkątów. W tym projekcie najważniejsze było wierne odwzorowanie otworów (śrub) mocujących piastę z tarczą i kołem oraz ich pozycja względem otworów mocujących jarzmo hamulca na zwrotnicy. Dodatkowo należało odwzorować blachę termiczną – w celu wykrycia potencjalnych kolizji z nowo zaprojektowaną ceramiczną tarczą hamulcową.

Tak jak na powyższym przykładzie widać, nie zawsze trzeba dostarczać detal do biura, ale skanowanie 3D może odbyć się bezpośrednio na obiekcie.

Przykład inżynierii odwrotnej elementów zawieszenia samochodu

skanowanie 3D zawieszenia
skanowanie 3D piasty

W przypadku, kiedy nie ma swobodnego dostępu do części albo kiedy nie ma możliwości zdemontowania części samochodu, bo np. jest na to za mało czasu; skanowanie 3D elementów zawieszenia można przeprowadzić, kiedy znajdują się one na samochodzie. W zależności o jakie elementy zawieszenia chodzi, skanowanie może się odbyć jak samochodu jest na podnośniku kolumnowym albo na zwykłym jednopunktowym. By mieć swobodny dostęp do elementu wystarczy kilkadziesiąt centymetrów odstępu  z każdej strony. Taki przypadek prezentujemy poniżej.

Skanowana była piasta przednia samochodu. W tym przypadku potrzebny był model CAD z rozstawem śrub mocujących, umiejscowienie otworów do mocowania jarzma oraz położenie blachy osłonowej.

Skanowanie 3D przebiegło bardzo sprawnie, dzięki odpowiedniemu sprzętowi. Otrzymany skan 3D był bardzo dobrej jakości, co pozwoliło na stworzenie modelu CAD, który wiernie odzwierciedlał położenie kluczowych elementów.

Przykład skanowania 3D zawieszenia samochodu

skanowanie 3D piasty
skanowanie 3D bmw
skanowanie 3d samochodu sportowego
skan 3D samochodów dostawczych
skanowanie 3D kolizje
Skan 3d zacisków hamukcowych

Elementy zawieszenia możemy potraktować jako oddzielne detale i mając jest swobodnie, możemy zeskanować je na stanowisku pomiarowym – traktujemy to jako standardową usługę skanowania 3D. Wykorzystując odpowiedni sprzęt (skanery ręczne) mamy możliwość zeskanowania elementów zawieszenia będących bezpośrednio na samochodzie.

Inżynieria odwrotna w motoryzacji 

Jednym z obszarów, gdzie wykorzystywana jest technologia skanowania 3D oraz przeprowadzone są procesy inżynierii odwrotnej jest branża motoryzacyjna. Przy odpowiednim podejściu jesteśmy w stanie zeskanować cały samochód do celów wizualizacyjnych, przestrzeń ładunkową samochodu dostawczego w celu stworzenia projektu zabudowy użytkowej albo przerobienia takiego samochodu na kamper oraz wykonać skanowanie pojedynczych detali np. z zawieszenia lub elementów tuningowych.

Skanowanie 3D w motoryzacji

Skanowanie 3D to proces polegający na przeniesieniu geometrii rzeczywistej do środowiska 3D. Najczęściej odbywa się to z wykorzystaniem skanera 3D. Powstały skan 3D cechuje się dużą dokładnością oraz rozdzielczością, co stanowi doskonałą bazę do wykorzystania takiego wyniku do inżynierii odwrotnej. Inżynieria odwrotna polega na stworzeniu modelu CAD  wykorzystując wynik skanowania 3D (siatka trójkątów).

Skanowanie 3D elementów zawieszenia samochodu

SKANOWANIE 3D ELEMENTÓW ZAWIESZENIA SAMOCHODU

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D