Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

30 czerwca 2022
Skanowanie 3D komory hydrotechnicznej

Skanowanie laserowe 3D budynków. Skan 3D dozowni i młynowni w zakładach produkujących beton.

skanowania 3D budynku

Skanowanie 3D to proces, w którym wykorzystując skaner 3D uzyskujemy reprezentację naszego rzeczywistego obiektu jako model cyfrowy. W przypadku skanowania 3D budynków wykorzystuje się najczęściej laserowy skaner 3D, a natychmiastowym wynikiem jest chmura punktów. Taki wynik 3D może być wykorzystany do wszelkiego rodzaju animacji, wirtualnych spacerów czy kontroli jakości. Chmura punktów pochodzących z laserowego skanowania 3D budynków to baza do stworzenia modelu BIM (ang. Building Information Modeling). Taki model, oprócz geometrii zapisanej jako CAD, posiada rozbudowaną bazę informacji o elementach składowych o projekcie.

  

Skanowanie 3D budynku – cel skanowania ?

usługa skanowania 3D budynku

W prezentowanym przypadku inwestor nie posiadał dokładnej i odzwierciedlającej dokumentacji 3D budynków. Taka dokumentacja jest niezbędna do modernizacji i bezkolizyjnej rozbudowy istniejących instalacji. Wykorzystując laserowy skaner 3D jesteśmy w stanie w szybki i efektywny sposób zmierzyć całe budynki wraz ze znajdującymi się w nich instalacjami.

model BIM budynku  

Laserowe skanowanie 3D budynku – przebieg.

skan 3D

Po rozpoznaniu wymagań jakie są stawiane przed usługą skanowania 3D i ustaleniu wytycznych na miejscu pojawia się operator (przy większych realizacjach kilku) wraz ze skanerami 3D. Dla efektywnego przeprowadzania pomiarów, jedna osoba może obsługiwać do kliku skanerów 3D jednocześnie – co też często jest czynione. Pojedynczy pomiar trwa od 2 do 5 minut (w zależności co chcemy zobaczyć na chmurze punktów ustawiamy gęstość skanowania, co wpływa na czas skanu). W zależności od wielkości skanowanego budynku, ilości kondygnacji, instalacji jaka jest na miejscu, aby uzyskać pełen widok potrzeba wykonać od kilkunastu do kilkuset pomiarów.

chmura punktów xyz

Skan 3D budynku – obróbka wyników   

Skan 3D budynku koszt

Po zakończonych pomiarach u klienta, następuje proces opracowania wyników z laserowego skanowania 3D budynków. Pierwszym etapem jest uzyskanie połączenia skanów 3D ze wszystkich stanowisk w jedną grupę. Następnie, w zależności od zamówienia, przygotowujemy chmurę punktów, model CAD albo jego rozbudowaną wersję – model BIM. W tej konkretnej realizacji, dla inwestora konieczne było poznanie jaką dokładnie przestrzeń zajmuje obecna instalacja w celu bezkolizyjnego zaprojektowania dodatkowej aparatury.

koszt modelu 3D budynku

Cena skanowania 3D budynku.

Każdy projekt wyceniamy indywidulanie. Skanowanie 3D budynków składa się z bardzo wielu zmiennych i wytycznych. Najczęściej do wyceny potrzebujemy informacji takich jak: wielkość budowli, ilość kondygnacji, ilość pomieszczeń, lokalizacja oraz późniejszy cel wykorzystania takich wyników. Przydatne również są zdjęcia i dokumentacja 2D (jeśli jest dostępna). W celu uzyskania informacji jaki jest koszt usługi skanowania 3D budynku zapraszamy do kontaktu.

 

Skanowanie laserowe 3D budynków. Skan 3D budynków w zakładach produkujących beton.