Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2023 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

30 czerwca 2022
Skanowanie 3D komory hydrotechnicznej

Skanowanie laserowe 3D budynków. Skan 3D dozowni i młynowni w zakładach produkujących beton.

skanowania 3D budynku

Skanowanie 3D to proces, w którym wykorzystując skaner 3D uzyskujemy reprezentację naszego rzeczywistego obiektu jako model cyfrowy. W przypadku skanowania 3D budynków wykorzystuje się najczęściej laserowy skaner 3D, a natychmiastowym wynikiem jest chmura punktów. Taki wynik 3D może być wykorzystany do wszelkiego rodzaju animacji, wirtualnych spacerów czy kontroli jakości. Chmura punktów pochodzących z laserowego skanowania 3D budynków to baza do stworzenia modelu BIM (ang. Building Information Modeling). Taki model, oprócz geometrii zapisanej jako CAD, posiada rozbudowaną bazę informacji o elementach składowych o projekcie.

  

Skanowanie 3D budynku – cel skanowania ?

usługa skanowania 3D budynku

W prezentowanym przypadku inwestor nie posiadał dokładnej i odzwierciedlającej dokumentacji 3D budynków. Taka dokumentacja jest niezbędna do modernizacji i bezkolizyjnej rozbudowy istniejących instalacji. Wykorzystując laserowy skaner 3D jesteśmy w stanie w szybki i efektywny sposób zmierzyć całe budynki wraz ze znajdującymi się w nich instalacjami.

model BIM budynku  

Laserowe skanowanie 3D budynku – przebieg.

skan 3D

Po rozpoznaniu wymagań jakie są stawiane przed usługą skanowania 3D i ustaleniu wytycznych na miejscu pojawia się operator (przy większych realizacjach kilku) wraz ze skanerami 3D. Dla efektywnego przeprowadzania pomiarów, jedna osoba może obsługiwać do kliku skanerów 3D jednocześnie – co też często jest czynione. Pojedynczy pomiar trwa od 2 do 5 minut (w zależności co chcemy zobaczyć na chmurze punktów ustawiamy gęstość skanowania, co wpływa na czas skanu). W zależności od wielkości skanowanego budynku, ilości kondygnacji, instalacji jaka jest na miejscu, aby uzyskać pełen widok potrzeba wykonać od kilkunastu do kilkuset pomiarów.

chmura punktów xyz

Skan 3D budynku – obróbka wyników   

Skan 3D budynku koszt

Po zakończonych pomiarach u klienta, następuje proces opracowania wyników z laserowego skanowania 3D budynków. Pierwszym etapem jest uzyskanie połączenia skanów 3D ze wszystkich stanowisk w jedną grupę. Następnie, w zależności od zamówienia, przygotowujemy chmurę punktów, model CAD albo jego rozbudowaną wersję – model BIM. W tej konkretnej realizacji, dla inwestora konieczne było poznanie jaką dokładnie przestrzeń zajmuje obecna instalacja w celu bezkolizyjnego zaprojektowania dodatkowej aparatury.

koszt modelu 3D budynku

Cena skanowania 3D budynku.

Każdy projekt wyceniamy indywidulanie. Skanowanie 3D budynków składa się z bardzo wielu zmiennych i wytycznych. Najczęściej do wyceny potrzebujemy informacji takich jak: wielkość budowli, ilość kondygnacji, ilość pomieszczeń, lokalizacja oraz późniejszy cel wykorzystania takich wyników. Przydatne również są zdjęcia i dokumentacja 2D (jeśli jest dostępna). W celu uzyskania informacji jaki jest koszt usługi skanowania 3D budynku zapraszamy do kontaktu.

 

Skanowanie laserowe 3D budynków. Skan 3D budynków w zakładach produkujących beton.