cena skan 3D
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Innovar 3D
ul. Łęgska 41 
87-800 Włocławek


tel. +48 799 01 77 77 
email: biuro@innovar.pl

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

©2021 Innovar3D. All rights reserved.

 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

Skanowanie 3D rzeźb i pomników

Skanowanie 3D rzeźb i pomników

Wynik skanowania 3D to siatka trójkątów, która odzwierciedla nam doskonale skanowany detal wraz z kolorem (teksturą). Dzięki odpowiednio dobranym technologiom jesteśmy w stanie zeskanować większość detali i obiektów, jakie znajdują się w naszym zasięgu. Takim przykładem są rzeźby.

Skanowanie 3D rzeźb – dlaczego?

Usługa skanowania 3D rzeźb może być wykorzystana wtedy, kiedy chcemy nasz detal zdigitalizować. Digitalizacja rzeźb jest to stworzenie kopi 1:1 skanowanego detalu – zachowując jego kształt (geometrię) i teksturę (kolor). Cel digitalizacji zbiorów jest taki, aby w razie utraty oryginału, móc nadal podziwiać w środowisku wirtualnym jego kopię albo stworzyć replikę. Jesteśmy w stanie zeskanować rzeźby wykonane z drewna, kamienia, złota, mosiądzu i innych materiałów.

Wynik skanowania 3D może być wykorzystany również do stworzenia wirtualnej prezentacji danego obiektu lub też zbioru obiektów. Skaner 3D na światło strukturalne to metoda bezpieczna dla obiektu i bezkontaktowa. W usługach skanowania 3D rzeźb wykorzystuje się profesjonalne skanery 3D firmy Artec, które nie potrzebują do pracy naklejanych markerów.

Dzięki scaninngowi 3D rzeźb jesteśmy w stanie stworzyć wierne kopie zeskanowanych obiektów. Siatkę trójkątów można zaimportować do oprogramowania obrabiarki i tam stworzyć ścieżki wytwarzania obiektu lub jeśli siatka trójkątów to za mało – można wykonać usługę inżynierii odwrotnej i zeskanowaną rzeźbę przerobić na plik CAD – zaleca się tworzyć powierzchnie NURBS.

Jeśli są Państwo zainteresowani skanowaniem 3D rzeźb lub podobnego typu obiektów to zapraszamy do kontaktu

usługa skanowania 3D pomników
skanowanie 3D pomników
skanowanie 3D rzeźb

Usługi skanowania 3D rzeźb i ich inżynieria odwrotna

usługi skanowania 3D rzeźb
digitalizacja 3D rzeźb

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

 linkedin facebook innovar mail biuro innovar

innovar 3d

innovar 3d skanowania 3d