logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

pomiary 3D z drona
skanowanie 3d walca drogowego
skanowanie 3d tuning samochodu
skanowanie 3d elementów z blachy
skanowanie 3d koparki
skanowanie 3d samolotu
skanowanie 3d samochodu
Druk 3d na podstawie skanu 3D
skanowanie 3d krzywki
skanowanie 3d hali
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d zawieszenia
skanowanie 3d ze zdjęć
skanowanie 3d pojazdów
skanowanie 3d części pojazdów
skanowanie 3d motocykli

Może interesuje Cię również...

usługi skanowania 3D płaskorzeźb
digitalizacja 3D figur
skanowanie 3D figur

Usługi skanowania 3D płaskorzeźb i figur 

Skan 3D może posłużyć do stworzenia kopii eksponatów. Dzięki modelowi cyfrowemu możemy robić również duplikaty w powiększeniu, jak i w pomniejszeniu. Wynik skanowania 3D figur i płaskorzeźb może być wykorzystany np. na drukarce 3D albo obrabiarce CNC albo być podstawą do stworzenia modelu CAD. Również skan 3D może być wykorzystany w branży e-commerce

Kopiowanie i tworzenie replik 

Wizualizacje 3D i prezentacje online

Jak wykorzystać skanowanie 3D płaskorzeźb i figur

Przykład 3D

Usługi skanowania 3D figur i płaskorzeźb

skanowanie 3D płaskorzeźb
usługi skanowania 3D figur

Oferujemy usługi skanowania 3D figur i płaskorzeźb wykorzystując do tego profesjonalne skanery 3D. Wspieramy klientów naszym doświadczeniem i pomagamy w przygotowaniu plików do dalszych prac. Skanujemy zarówno u siebie w biurze, jak i u klienta.

Zapraszamy do kontaktu!

Wynik skanowania 3D to w pełni reprezentatywny model 3D, dzięki czemu możemy posiadane przez nas dzieła pokazywać wirtualnie na całym świecie zachowując realizm i wierne odwzorowanie szczegółów obiektów. Skanowanie 3D figur, płaskorzeźb i rzeźb umożliwia stworzenie wirtualnego spaceru po muzeum. Jest to inicjatywa, która w obecnych czasach staje się coraz bardziej popularna. 

Wynik skanowania 3D jakim jest siatka trójkątów (lub też chmura punktów) to podstawa, aby zabezpieczyć cyfrowo nasze eksponaty. Po skanowaniu 3D powstaje model, który może posłużyć do dalszych badań nad eksponatem, jak i w razie potrzeb można wykorzystać go do ponownego odtworzenia figury lub płaskorzeźby. Inaczej mówiąc skanowanie 3D figur i płaskorzeźb tworzy cyfrową "bazę zapasową" naszych obiektów. 

Skanowanie 3D w celu digitalizacji 3D

Technologia skanowania 3D pozwala na digitalizowanie obiektów o różnorodnych kształtach i kolorach. Takimi detalami są figury i płaskorzeźby. Najczęściej są to prace, które mają swój unikatowy charakter i nie da się odtworzyć cyfrowo takich detali tylko na podstawie obserwacji. Ważną kwestią jest fakt, że skan 3D figur i płaskorzeźb odbywa się bezkontaktowo (nie trzeba naklejać markerów). Dodatkowo podczas usługi skanowania 3D figur i płaskorzeźb używamy skanerów na światło strukturalne, a więc nie mających żadnego wpływu na skanowane eksponaty.

Skanowanie 3D to proces, dzięki któremu jesteśmy w stanie „przenieść” obiekt rzeczywisty do świata cyfrowego. Najczęściej używa się do tego skanerów 3D. Wynik jaki uzyskujemy bezpośrednio po skanowaniu 3D jest to siatka trójkątów. Zawiera ona informacje o kształcie i kolorze zeskanowanego obiektu. Przykład skanowania figury sakralnej opisaliśmy tutaj:

Skanowanie 3D figur i płaskorzeźb

Skanowanie 3D figur i płaskorzeźb

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D