Wypełniając powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj.
©2024 Innovar3D. All rights reserved.
Innovar 3D (siedziba główna)
ul. Łęgska 41
87-800 Włocławek
INNOVAR 3D - Łódź
ul. Listpadowa 113b/2
92-117 Łódź
INNOVAR 3D - Warszawa
ul. Opinogórska 3/39
04-039 Warszawa
tel. +48 799 01 77 77
email: biuro@innovar.pl
NIP: 8883038240
+48 799 01 77 77 biuro@innovar.pl 9:00 - 16:00
Laserowe skanowanie 3D to proces, w którym uzyskujemy wirtualny zapis rzeczywistego obiektu w postaci chmury punktów. Milimetrowa dokładność i wysoka rozdzielczość skanera 3D pozwala uchwycić najdrobniejsze szczegóły instalacji. Skan 3D pojedynczego stanowiska trwa z reguły
od 2 do 5 minut. Uzyskujemy sferyczną chmurę punktów. Z racji tego, że oprogramowanie do łączenia wyników laserowego skanowania 3D, pozwala przyjąć setki jak nie tysiące pojedynczych stanowisk jesteśmy w stanie zeskanować hale o powierzchniach przekraczający dziesiątki tysięcy metrów. Jednym z takich przykładów jest projekt skanowania 3D i modelowania zakładu gospodarki olejowej.
Firma INNOVAR przeprowadziła skan 3D hali przemysłowej, a na jej podstawie wykonała model 3D, który dodatkowo wzbogaciła o metadane. Dzięki modelowi 3D hali przemysłowej, uzyskujemy wirtualne odzwierciedleniem rzeczywistości. Takie projekty są wykorzystywane głównie do inwentaryzacji obiektu i archiwizacji stanu zastanego. Na podstawie modeli 3D można wykonać przekroje budynku oraz dokumentacje 2D. Dodatkową wartością jaką uzyskujemy z procesu skanowania 3D jest wirtualny spacer, który możemy wzbogacić o dedykowane szczegółowe zdjęcia wytypowanych elementów instalacji np. tabliczek znamionowych czy numeru seryjnych zainstalowanych urządzeń. Inwentaryzacja Architektoniczno Budowlana
Oprócz modelowania podstawowej geometrii obiektu, komponenty modelu wyposażono w szereg metadanych wskazanych przez klienta. Elementom armatury rurowej przypisano specjalistyczną nazwę, producenta, materiał i numer normy. Model wraz z utworzoną bazą danych eksportowano w otwartym formacie .IFC. Zdefiniowano standard eksportu modelu w taki sposób, aby wyświetlane zostały tylko zadane wartości: wcześniej wspomniane dane techniczne oraz wygenerowane bezpośrednio z modelu liczby dotyczące długości oraz średnic wewnętrznych i zewnętrznych rur.
Oprócz samego laserowego skanowania 3D jesteśmy w stanie wykonać, model 3D hali na podstawie zgromadzonych chmur punktów. A na podstawie geometrycznego modelu 3D budynku możemy utworzyć dokumentacje 2D oraz wzbogacić projekt o metadane. Zapraszamy do kontaktu.