logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

ZASTOSOWANIA  SKANOWANIA 3D

Znajdą tutaj Państwo definicje związane ze skanowanie 3D oraz inżynierią odwrotną. Zbiór tłumaczeń pomoże Państwu zapoznać się ze światem 3D

Dowiedz się więcej

Skanowanie 3D samochodu jest coraz powszechniej wykorzystywane w branży automotive. Usługi skanowania 3D umożliwiają w szybki i łatwy sposób przeniesienie modelu rzeczywistego do świata wirtualnego. Dzięki temu możliwe jest między innymi:

Skanowanie 3D samochodu 

Dowiedz się więcej

Skanowanie 3D to proces, w którym powstaje wirtualny model 3D (bazowo jest to siatka trójkątów), która to wiernie odzwierciedla geometrię skanowanego obiektu. W zależności od wielkości obiektu i wymaganych dokładności stosuję się różne rodzaje skanerów 3D. Usługi skanowania 3D i inżynierii odwrotnej są stosowane również w lotnictwie. Wykorzystując technologię skanowania 3D jesteśmy w stanie zeskanować pojedyncze elementy podzespołów maszyn, wnętrza kabin pilotów czy kadłubów, bądź cały kształt samolotu. 

Skanowanie 3D samolotu

Dowiedz się więcej

Skanowanie 3D CAD - to rodzaj usługi, który na podstawie skanu 3D uzyskujemy model CAD. Usługa ta łączy ze sobą proces skanowania 3D oraz inżynierii odwrotnej

Skanowanie 3D CAD

Dowiedz się więcej

NFT (ang. Non-fungible token) – można przetłumaczyć jako niewymienialny token. Skan 3D można wykorzystać do stworzenia NFT (...) Takie podejście do wirtualnego świata może mieć znaczenie dla potencjalnych kolekcjonerów jak i długoterminowych inwestorów. Można założyć, że raz kupione rzeczy, które są unikatowe czy deficytowe wraz z bieg czasu zaczną nabierać na wartości. Również osoby sprzedające, a w zasadzie, pierwotni artyści mogą zarabiać przy każdej zmianie wściela.

Skanowanie 3D dla NFT

NIE WIESZ CZY SKANOWANIE 3D JEST CI POTRZEBNE? - ZAPYTAJ NAS

Istnieją liczne zastosowania skanowania 3D

 

Wśród nich między innymi:

Skany 3D do AR i VR. Przykłady

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D żywności

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów wykorzystania wyników skanowania 3D w AR. Dzięki rzeczywistości rozszerzonej zyskujemy możliwość prezentowania swoich produktów, dzieł sztuki czy ulubionych rzeczy na całym świecie bez potrzeby ich transportowania.

Pomiary 3D z drona. Orotofotomapy

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D żywności

Zajmujemy się pomiarami 3D terenu. W zależności od stawianych wymagań dotyczący realizacji, pomiary wykonujemy bezzałogowymi statkami powietrznymi (dronami), skanerami 3D geodezyjnymi albo wykorzystując oba rozwiązania.

Skanowanie 3D małych detali

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D żywności

Skanowanie 3D małych detali, jest możliwe. Jak przebiega, jakie detale skanujemy i jak wykorzystać końcowe wyniki można się dowiedzieć na tej podstronie

Skanowanie 3D kompozytów i laminatów.

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D żywności

Wykonując skanowanie 3D otrzymujemy cyfrowy odpowiedni rzeczywistej geometrii – siatkę trójkątów. Odwzorowanie zeskanowanej powierzchni jest bardzo precyzyjne i dokładne. Taki wyniki 3D jest podstawą do dalszych prac inżynierski. 

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D z kolorem

Skanowanie 3D elektroniki, skanowanie 3D płytek drukowanych PCB. Kiedy można wykorzystać usługi skanowania 3D elektroniki. Kontrola jakości prototypów oraz modele 3D pod tworzenie obudów.

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D z kolorem

Stosowane 3D elementów z blachy. SKanowanie 3D umożliwia odtworzenie pogiętego (czy też płaskiego) elementu blaszanego do środowiska CAD. Posiadając skan 3D albo/i model CAD jesteśmy w stanie stworzyć dokumentacje 2D. 

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D AGD

Jednym z obszarów, gdzie wykorzystywana technologia skanowania 3D oraz przeprowadzone są procesy inżynierii odwrotnej jest branża motoryzacyjna. Przy odpowiedni podejściu jesteśmy w stanie zeskanować cały samochód do celów wizualizacyjnych, przestrzeń ładunkową samochodu dostawczego w celu stworzenia projektu zabudowy użytkowej albo przerobienia takiego samochodu na kamper oraz skanowanie pojedynczych detali np. z zawieszenia.

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D obuwia

Skanowanie 3D znajduje liczne zastosowania w branży obuwniczej. Wynik skanowania 3D zawiera wszystkie potrzebne informacje do wykorzystania podczas wizualizacji tj. geometrię oraz kolor. Dzięki temu taki skan 3D może być przydatny jeśli chcemy zaprezentować swój produkt w Internecie, albo podczas prezentacji online.

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D muzeum

Inżynieria odwrotna składa się ze skanowania 3D oraz stworzeniu na podstawie skanu 3D modelu CAD. Wynikiem skanowania 3D jest najczęściej siatka trójkątów. Siatka trójkątów reprezentuje z wysoką dokładnością (dokładnością skanera 3D) rzeczywisty detal. Jest to format, który pozwala na tworzenie wizualizacji zeskanowanego detalu, w dużej ilości przypadków pozwala na bezpośredni wydruku 3D, jednak ma pewne ograniczenia, a głównym jest to, że zapis nie jest parametryczny i siatki trójkątów o dużej dokładności i rozdzielczości zajmuję wiele miejsca.

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D muzeum
skanowanie 3D muzeum

Czy skanowanie 3D fajansu jest możliwe? Jak najbardziej tak! Mimo, że fajans jest lekko błyszczący to przy zastosowaniu odpowiedniej techniki skanowania i wykorzystaniu profesjonalnego skanera 3D jesteśmy w stanie zeskanować obiekty tak, aby uzyskać wysokiej rozdzielczości geometrię wraz z wiernym odwzorowywaniem kolorów...

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D muzeum

Dzięki odpowiednio dobranym technologiom oraz dużemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zeskanować całe zbiory muzealne. Otrzymywane wyniki posiadają wysoką rozdzielczość, umożliwiając prowadzenie analiz. Mogą również posiadać kolor i teksturę. Jednocześnie nasze skanery w najmniejszym stopniu nie wpływają źle na eksponaty.

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D mebli

Skan 3D to najszybsza metoda uzyskania geometrii 3D detali, z wiernym odwzorowaniem kształtu, jak i koloru (tekstury). Jest to bardzo przydatne w momencie, kiedy chcemy zrobić prezentację 3D, osadzić nasz mebel w środowisku rozszerzonej rzeczywistości albo zaprezentować nasz detal na stronie www.

Oczywiście istnieje również wiele innych możliwości zastosowania skanowania 3D - wszystko zależy od zapotrzebowania klientów. Jeśli są Państwo zainteresowani usługami skanowania 3D i/lub usługami inżynierii odwrotnej, bądź mają dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu!

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D z kolorem

Stosowane przez nas skanery w pełni spełniają te wymagania. Poza wysoką rozdzielczością i dokładnością otrzymana siatka trójkątów posiada także informację o kolorach RGB dla każdego wierzchołka trójkąta. W celu otrzymania kolorów o jeszcze wyższej szczegółowości możliwym jest również połączenie techniki skanowania 3D skanerem ręcznym z fotogrametrią – techniką wykorzystującą wysokiej rozdzielczości aparat fotograficzny.

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D drewna

Możemy zeskanować drzewo, jego pień lub polano. Może wydać się dziwne, ale jeśli potrzebujemy takich obiektów do wizualizacji to usługa skanowania 3D drewna może być niezastąpiona. Innym ciekawym przykładem, jest skanowanie drzewa w odstępach czasu (np. co kwartał) i nakładając na siebie kolejne wyniki możemy przeprowadzić analizy zmiany kształtu.

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D zabawek

W przypadku kiedy posiadamy fizyczny obiekt, a nie mamy jego modelu 3D, który jest niezbędny do dalszego jego powielania, skanując detal i robiąc na podstawie zeskanowanej geometrii model CAD, możemy wznowić produkcję części. Również możemy zeskanować obiekt tylko po modyfikacjach (prototyp) i te zmiany nanieść na model 3D. 

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D AGD

Jeśli mamy jakiś detal AGD np. obudowę miksera, suszarki do włosów albo odkurzacza ale nie mamy jego modelu 3D CAD  to wykorzystując skanowanie 3D oraz wykonując usługę inżynierii odwrotnej możemy taki model 3D uzyskać. Taki model to podstawa do dalszych prac modyfikacyjnych, jak i produkcyjnych.

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D obuwia

W każdym większym zakładzie czy fabryce, występuje działa dział utrzymania ruchu. Są to osoby albo firmy zewnętrzne, które dbają o to, aby proces wytwarzania produktów, był nieprzerwany lub przerwy były jak najkrótsze. Na brak modeli 3D idealnym rozwiązaniem jest skanowanie 3D oraz inżynieria odwrotna w utrzymanie ruchu.

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D człowieka

Sposobem wykorzystania skanowania 3D osób jest  wydrukowanie otrzymanych skanów 3D na drukarce 3D. Możemy wydrukować taką postać w miniaturze i mieć pewien rodzaj statuetki albo wykonać wydruk 1:1 i uzyskać „pomnik”. Dla przykładu można zeskanować rekonstruktorów z danej epoki a powstały wydruk 3D umieścić na wystawie albo w muzeum.

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D zwierząt

Skanowanie 3D jest bardzo przydatne kiedy chcemy odwzorować obiekty, które są trudne do manualnego zaprojektowania – posiadają unikatowy i skomplikowany kształt. Do taki typów obiektów zalicza się zwierzęta. W ciągu kilku - kilkunastu sekund jesteśmy w stanie uzyskać skan 3D naszego zwierzaka.

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D roślin

Skanowanie 3D roślin przede wszystkim możemy wykorzystać je do wizualizacji 3D. Skan 3D nadaje się do wszelkiego rodzaju prezentacji czy pokazów – np. tworzenia wirtualnych kwiaciarni albo wysokiej jakości planów ogrodów . Stosuje się je również w grach komputerowych i animacjach w reklamach telewizyjnych.  

Dowiedz się więcej

skanowanie 3D żywności

Wykonując usługę skanowania 3D warzyw i owoców dostajemy wynik 3D, który może być wykorzystany w animacjach 3D, prezentacjach online, w grach komputerowych czy też mamy odpowiedni plik, aby taki owoc czy warzywo wydrukować na drukarce 3D.

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D