cena skan 3D
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

 

©2022 Innovar3D. All rights reserved.

 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Skanowanie 3D AGD i jego części

Skanowanie 3D AGD

Skanowanie 3D to proces, w którym przy użyciu skanerów 3D jest tworzona wirtualna geometria obiektów rzeczywistych. Wynikiem skanowania 3D jest siatka trójkątów, która posiada również informacje o kolorze skanowanego obiektu. Wyniki takie można zapisać m.in. jako plik .stl (siatka trójkątów) albo .obj (siatka trójkątów z kolorem). Takie pliki są podstawą do inżynierii odwrotnej.

Usługi skanowania 3D AGD – dlaczego?

Skanowanie 3D w celu kontroli jakości

Wyżej wspomniana siatka z racji wysokiej dokładności i rozdzielczości bardzo dobrze nadaje się do przeprowadzenia kontroli jakości produkowanego detalu. Możemy dokonać analizy na samym wyniku skanowania 3D np. pomiar odległości między punktami, kąty, jak i przeprowadzić pomiar powierzchni i objętości (więcej tutaj). Innym sposobem przeprowadzenia kontroli jakości jest porównanie siatki trójkątów do modelu CAD i stworzenie kolorowej mapy odchyłu, dzięki której jesteśmy w stanie sprawdzić, czy nasz zeskanowany obiekt mieści się w założonej tolerancji.

Skanowanie 3D w celu przeprowadzenia inżynierii odwrotnej.

Jeśli mamy jakiś detal AGD np. obudowę miksera, suszarki do włosów albo odkurzacza ale nie mamy jego modelu 3D CAD  to wykorzystując skanowanie 3D oraz wykonując usługę inżynierii odwrotnej możemy taki model 3D uzyskać. Taki model to podstawa do dalszych prac modyfikacyjnych, jak i produkcyjnych. Model 3D mogą posłużyć do stworzenia rysunków 2D.

Skanowanie 3D w celu wizualizacji.

Wynikiem skanu 3D jest kolorowy siatka trójkątów. Można ją wykorzystać do umieszczenia naszych produktów AGD na stronie lub w prezentacji 3D. Również można ją wykorzystać do renderingu i umieścić w środowisku 3D, np. w grach komputerowych.

Jeśli mają Państwo potrzebę skorzystania z usługi skanowania 3D AGD albo usługi inżynierii odwrotnej AGD to zapraszamy do kontaktu w celu poznania wyceny.

usługa skanowania 3D części maszyn
skanowanie 3D części maszyn
skanowanie 3D agd

Usługi skanowania 3D i inżynierii odwrotnej

usługi skanowania 3D agd

Może interesuje Cię również...

skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d części pojazdów
skanowanie 3d pojazdów
skanowanie 3d ze zdjęć
skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d motocykli

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

innovar 3d

innovar 3d skanowania 3d

skanowanie 3d budynków
pomiary 3D z drona