cena skan 3D
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

©2021 Innovar3D. All rights reserved.

 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

SKANOWANIE 3D FAJANSU

Fajans jest to rodzaj ceramiki, który może się kojarzyć z Włocławkiem. To tutaj od XIX w. mieściły się fabryki, w których wytwarzano charakterystyczne dla Kujaw wyroby. Wyroby fajansowe, jakie powstawały to m. in. talerze, miski, pojemniki kuchenne, czy zawieszki na ścianę. Znak rozpoznawczy to zdobienie, które było i jest wykonywane na fajansie.

Jeśli interesują Państwa usługi skanowania 3D albo usługi inżynierii odwrotnej to zapraszamy do kontaktu z nami.

Przedstawimy w najkrótszym możliwym czasie ceny skanowania 3D oraz podamy termin realizacji takiej usługi.

Skanowanie 3D fajansu

Czy jest możliwe skanowanie 3D fajansu?

Jak najbardziej tak! Mimo, że fajans jest lekko błyszczący to przy zastosowaniu odpowiedniej techniki skanowania i wykorzystaniu profesjonalnego skanera 3D jesteśmy w stanie zeskanować obiekty tak, aby uzyskać wysokiej rozdzielczości geometrię wraz z wiernym odwzorowywaniem kolorów.

Głównym zastosowaniem takiego skanowania 3D będzie wykorzystanie skanów 3D do różnego rodzaju prezentacji. Stosując skaner 3D uzyskujemy plik 3D, który łatwo można umieścić na stronie internetowej albo dołączyć do pokazu multimedialnego. W ten sposób można tworzyć różnego rodzaju bazy internetowe sklepów czy też wirtualne muza.

Drugą sytuacją, w której stosujemy skanowane 3D fajansu jest digitalizacja 3D zbiorów fajansu. Skanowanie 3D generuje plik, który jest wierną cyfrową kopią obiektu, dzięki czemu możemy zabezpieczyć nasz eksponat w formie cyfrowej, a w przypadku jego utraty na podstawie wyniku skanowania 3D go zrekonstruować.

Dodatkowo, skanowanie 3D fajansu pozwala nam na dokonanie analizy. Możemy zbadać objętość czy też powierzchnię przedmiotów (link do pomiarów powierzchni i objętości). Takie analizy mają liczne zastosowania między innymi przy tworzeniu form, czy też chęci obniżenia kosztów produkcji.

Gdzie można wykorzystać wyniki skanowania 3D fajansu?

skanowanie 3d ceramiki
usługi skanowania 3d fajansu
usługi skanowania 3d ceramiki

Usługi skanowania 3D fajansu oraz digitalizacja 3D

skanowanie 3D fajansu
digitalizacja 3D fajansu

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

 linkedin facebook innovar mail biuro innovar

innovar 3d

innovar 3d skanowania 3d