W przypadku, gdyby chcieli Państwo uzyskać skan 3D elektroniki, to zapraszamy do kontaktu. Jeśli celem będzie praca na wynikach skanowania 3D np. stworzenie obudowy albo inżynieria odwrotna (stworzenie modelu CAD elektroniki) całego obiektu, również zajmujemy się takimi usługami.

Innym celem, gdzie można wykorzystać skan 3D PCB, jest możliwość zrobienia dedykowanej obudowy dla komponentu. W przypadku, kiedy nie posiadamy dokumentacji CAD 3D to wynik skanowania 3D może być bazą do zaprojektowania dodatkowych elementów, z którymi będzie się stykała taka elektronika np. obudowy. Oprócz samego gabarytu naszego detalu, możemy zobaczyć, gdzie i w jakich odległościach występuje otwory montażowe.  Do stworzenia takiej obudowy można np. wykorzystać druk 3D. W przypadku, kiedy będziemy chcieli stworzyć dedykowany radiator dla naszej elektroniki, skan 3D będzie wystarczająca podstawą, aby taki radiator zaprojektować.

Mając geometrię 3D detalu, możemy między innym dokonać kontroli jakości wyrobu. Zobaczyć z jaką tolerancją został wykonany podzespół. Tutaj jednak warto wspomnieć, że nie mam możliwości kontroli ciągłej na linii produkcyjnej. Skanowanie 3D detalu dookoła, którego głównym komponentem jest cienka płytka drukowana zajmuje około kilku, kilkunastu minut (w zależności od ilości pozycji) i dochodzi do tego również postprocessing takiego skanu 3D. Kontrola jakości elektroniki może znaleźć zastosowanie w partiach prototypowych albo posłużyć do sprawdzenia czy nie dojdzie do kolizji z innymi obiektami.

Skanowanie 3D to proces, w którym uzyskujemy wirtualny wynik 3D, najczęściej jest to siatka trójkątów. Takie wyniki charakteryzują się wysoką dokładnością oraz rozdzielczością. W szczególnych sytuacjach można uzyskać skan 3D elektroniki z kolorem. Usługi skanowania 3D można wykorzystać skanując elektronikę, która składa się, z takich podzespołów, jak płytki drukowane, radiatory, kondensatory, złącza wejścia wyjścia i wiele różnych.

Usługi skanowania 3D elektroniki, płytek drukowanych (PCB).

Dlaczego skanowanie 3D elektroniki, płytek drukowanych itd.? 

Skanowanie 3D elektroniki. Skanowanie 3D płytek drukowanych. Skanowanie 3D PCB. 

siatka trójkątów płytki PCB
siatka trójkątów elektroniki
Wyświetlanie x-ray skanowanie 3D elektroniki
Skan 3D elektroniki wyświetlanie X-RAY
Elektronika skan 3D z kolorem
Płytka drukowana do skanowania 3D
Skanowanie 3D elektroniki
Elektronika do skanowania 3D

Skanowanie 3D elektroniki. Skanowanie 3D płytek drukowanych. Skanowanie 3D PCB. 

logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D