logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

Skanowanie 3D  i inżynieria odwrotna Wrocław, Legnica, Lubin, Wałbrzych, Opole

Skanowanie 3D  i inżynieria odwrotna Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Wołomin, Marki

Skanowanie 3D i inżynieria odwrotna w Łódź, Zgierz, Piotrków Trybunalski, Zduńska Wola

Skanowanie 3D i inżynieria odwrotna w Częstochowa, Kielce, Radom, Bełchatów, Opoczno

Skanowanie 3D i inżynieria odwrotna w Poznań, Leszno, Września, Gorzów Wielkopolski, Konin

Skanowanie 3D i inżynieria odwrotna w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto, Elbląg 

Skanowanie 3D i inżynieria odwrotna w Olsztyn, Ostróda, Elbląg, Giżycko

Skanowanie 3D i inżynieria odwrotna w Płock, Wyszków, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk 

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2023 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

Chcę otrzymać wycenę usługi

Skanowanie 3D utrzymanie ruchu
model 3D CAD samolot

Zastosowanie skanowania 3D oraz inżynierii odwrotnej w dziale utrzymania ruchu. 

Wykorzystanie usługi skanowania 3D w dziale utrzymania ruchu niesie ze sobą wiele zalet. Po pierwsze mobilność urządzeń oraz stosunkowo niewielkie gabaryt. Możemy dojechać, w każde miejsce w Polsce czy też zagranicę, i przeprowadzić skowanie 3D u klienta. Termin dogrywamy tak, aby jak w najmniejszym stopniu ingerować w ciągłość produkcji. Mniejsze detale, mogą być wysłane do nas do firmy. W przypadku braku dokumentacji, skan 3D i inżynieria odwrotna to najprostsza i najpewniejsza metoda pozyskania modelu 3D. Przy prostych detalach, modele CAD mogą być gotowe tego samego dnia lub na następny dzień roboczy. Oprócz skanowania 3D i modelowania 3D, współpracujemy z narzędziowniami i mamy możliwość przygotowania oferty na wyprodukowanie detali. Zapraszamy do kontaktu.

skanowanie 3D w utrzymanie ruchu

Inżynieria odwrotna w dziale utrzymania ruchu.

Inżynieria odwrotna w dziale utrzymania ruchu

Posiadając wysokiej jakości skany 3D, najczęściej trzeba je przetworzyć na modele 3D CAD. Taki proces nazywa się inżynierią odwrotną. Polega on na tym, że bazując na siatce trójkątów, wykonujemy etap po etapie, wykorzystując funkcje 3D, jak szkic, wyciągniecie, dopasowanie powierzchni i wiele, wiele innych funkcji modelu 3D. Dzięki zaawansowanym narzędziom, na każdym etapie możemy sprawdzić jak dopasowaliśmy powierzchnie CAD do naszego detalu. Daje to gwarancję, że model 3D będzie wiernie odzwierciedlał oryginał. Posiadając modele 3D, mamy możliwość ich modyfikowania. Bardzo często widać, na zużytym detalu, gdzie można nanieść poprawki, tak, aby nowo wytworzony element spełniał jeszcze lepiej swoje zadanie.

Skanowanie 3D polega na wykonaniu modelu wirtualnego przez zeskanowania detalu skanerem 3D. Taki wynik odzwierciedla skanowaną część z wysoką rozdzielczością oraz dokładnością. Taka siatka trójkątów jest to podstawa do przygotowania modelu CAD. Jesteśmy w stanie wykonać usługę skanowania 3D dla utrzymania ruchu dla większości detali m.in. dla matryc, narzędzi, chwytaków, ramion, wzorców czy stempli. Również istnieje możliwość skanowania 3D produkowanych elementów z linii produkcyjnej. Takie skany 3D mogą być wykorzystane do stworzenia nowego oprzyrządowania na bazie produkowanego detalu. Skanowanie 3D może również posłużyć do przeniesienia całej linii produkcyjnej w inne miejsce.

Przykład skanowania 3D krzywki w dziale utrzymania ruchu

Skanowanie 3D utrzymanie ruchu

W każdym większym zakładzie czy fabryce, występuje dział utrzymania ruchu. Są to osoby albo firmy zewnętrzne, które dbają o to, aby proces wytwarzania produktów, był nieprzerwany lub przerwy były jak najkrótsze. Jednym z zadań stawianych przed utrzymaniem ruchu jest to aby, maszyny oraz części maszyn były sprawne oraz mogły wykonywać swoją prace w sposób ciągły. Kluczem do tego jest posiadanie części zamiennych. Większość detali zamiennych jest na ogół łatwo dostępnych u producenta lub są to elementy ogólnie dostępne. Jednak zdarzają się części, dla których nie ma już zamienników, są wykonane tylko dla danej maszyny i jest brak dokumentacji technicznej. Jeśli jesteśmy w sytuacji, że potrzebujemy wykonać kolejne detale maszyny, a brak nam modeli 3D to idealnym rozwiązaniem jest skanowanie 3D oraz inżynieria odwrotna w utrzymaniu ruchu.

Skanowanie 3D i prototyp nakładki zabezpieczającej

Dział utrzymania ruchu skan 3D. 

Skanowanie 3D i inżynieria odwrotna w utrzymaniu ruchu.

Skanowanie 3D i inżynieria odwrotna w dziale utrzymania ruchu