Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

27 maja 2022
Skanowanie 3D komory hydrotechnicznej

Skanowanie 3D krzywki. Inżynieria odwrotna krzywki.

 

Skanowanie 3D to proces, w którym pozyskujemy wirtualną geometrię rzeczywistego detalu. Skan 3D najczęściej jest reprezentowany przez siatkę trójkątów (alternatywnie chmurę punktów) i jest pozyskiwany za pomocą skanera 3D. Geometria 3D cechuje się wysoką dokładnością i rozdzielczością względem rzeczywistego detalu. Poniżej prezentujemy przykład skanowania 3D krzywki oraz jak wygląda inżynieria odwrotna krzywki.

krzywka inżynieria odwrotna

Skanowanie 3D krzywek.

 

Krzywka jest elementem oscylującym lub ślizgowym w połączeniu mechanicznym, używanym zwłaszcza do przekształcania ruchu obrotowego w ruch liniowy. W opisywanym przypadku zgłosił się do nas klient, który potrzebował wymienić krzywkę, która jest już zużyta i ponowna jej regeneracja nie miała już sensu. Rozwiązaniem okazało się skorzystanie z usługi skanowania 3D krzywki.

 

skanowanie 3D krzywek

 

Skanując taki detal jak krzywka ważnym jest, aby skan 3D miał wysoką dokładność i rozdzielczość, aby precyzyjnie odzwierciedlić jej krzywiznę. Więcej o skanowaniu 3D małych detali tutaj.

 

inżynieria odwrotna krzywek

Inżynieria odwrotna krzywki.

 

Wynikiem skanowania 3D jest siatka trójkątów, jednak, aby móc wyprodukować taki detal, potrzebny jest model 3D CAD. Przy użyciu dedykowanego oprogramowania do inżynierii odwrotnej nie jest problem dla nas odtworzenie takiego detalu. Funkcje, jakie mamy do dyspozycji, pozwalają na odwzorowanie dowolnego kształtu oraz dokonanie porównań stworzonego modelu CAD do skanu 3D - co przekłada się na wysoką jakość wykonywanych przez nas projektów.  

 

analiza krzywek

Alternatywą do odtworzenia takiego detalu może być stworzenie rysunku 2D – może on powstać na bazie skanu 3D albo modelu CAD. Uzyskanie modelu CAD dzięki usłudze skanowania 3D, daje możliwość zmodyfikowania powstałej geometrii.

dokumentacja 2D krzywek

Usługi skanowania 3D krzywki i usługi inżynierii odwrotnej krzywki.

 

Jeśli posiadają Państwo zużyte części mechaniczne, i potrzebują wykonać dokumentacje 2D albo 3D, zapraszamy do skorzystania z naszych usług kontaktując się z nami telefonicznie lub przez formularz.

Inne przykłady:

 

 

Skanowanie 3D krzywki. Inżynieria odwrotna krzywki.