Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

09 stycznia 2023
model CAD i NURBS porównanie

 

Skanowanie 3D kosza na śmieci.

 

Skanowanie 3D jest to proces, w którym jest wykorzystywany skaner 3D. Bezpośrednim wynikiem skanowania 3D jest siatka trójkątów zapisana w formacie .stl, w przypadku kiedy wykonywany jest skan 3D z kolorem, najczęściej zapisywany format to .obj. Wynik pomiaru 3D bardzo dokładnie odzwierciedla geometrię i jest bazą do stworzenia modelu CAD – inżynierii odwrotnej.

 

Cel skanowania 3D pojemnika na śmieci.

 

Pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zwrócili się do nas w sprawie stworzenia modelu CAD pojemnika na odpady o pojemności 240 dm3. Model 3D CAD takiego „śmietnika” był im potrzebny do dalszych prac związanych z przystosowaniem dedykowanego urządzenia do zastosowań w zakresie proekologicznej gospodarki odpadami. Zanim wykonaliśmy precyzyjny model CAD pierwszym krokiem było wykonanie bardzo dokładnego skanu 3D.

Inżynieria odwrotna pojemnika na odpady – stworzenie modelu CAD śmietnika.

 

Z uwagi na celowe wykorzystanie wyników skanu istotna była powierzchnia wewnętrzna pojemnika, wchodząca w kontakt z biomasą odpadową. Z tego względu najważniejsze, chociaż trudniejsze do wykonania, było skanowanie wewnętrznych ścianek pojemnika. Została odwzorowana wewnętrzna powierzchnia obiektu oraz klapa zamykająca. Modele 3D zostały zaprojektowane tak, aby reprezentowały pojemnik, pomijając defekty, które posiadał ten konkretny egzemplarz. Pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego byli bardzo zadowoleniu z osiągniętych rezultatów, posiadają oni bazę CAD do dalszych prac inżynierskich.

 

 

 

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług skanowania 3D oraz usług inżynierii odwrotnej. 

 

Skanowanie 3D pojemnika na odpady i inżynieria odwrotna pojemnika na śmieci dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu