logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

pomiary 3D z drona
skanowanie 3d walca drogowego
skanowanie 3d tuning samochodu
skanowanie 3d elementów z blachy
skanowanie 3d koparki
skanowanie 3d samolotu
skanowanie 3d samochodu
Druk 3d na podstawie skanu 3D
skanowanie 3d krzywki
skanowanie 3d hali
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d zawieszenia
skanowanie 3d ze zdjęć
skanowanie 3d pojazdów
skanowanie 3d części pojazdów
skanowanie 3d motocykli

Może interesuje Cię również...

Siatka trójkątów kadłuba
Skanowanie 3D statku kadłuba model CAD
Skanowanie 3D kadłuba

Skanowanie 3D kadłuba skutera wodnego

Kolejną możliwością wykorzystania skanu 3D jest na jego podstawie wykonanie modelu CAD – czyli przeprowadzenie inżynierii odwrotnej kadłuba. Siatka trójkątów jest dosyć problematyczna w dalszej obróbce czy przy wykorzystaniu w środowisku 3D CAD. Dlatego też na podstawie skanu 3D tworzy się jego odpowiednik 1:1 zapisany jako model CAD. Jest to dosyć czasochłonny proces ale przynosi to korzyści przy dalszych pracach projektowych nad jednostką. Na takim modelu CAD łatwo dokonamy zmiany w geometrii czy też stworzymy idealnie symetryczny kadłub. W celu uzyskania dokładnej wyceny skanowania 3D kadłuba zapraszamy do kontaktu.

Posiadając cyfrowy model powierzchni statku, możemy go wykorzystać np.  do przeprowadzenia analizy. Analiza może polegać na zbadaniu wymiarów, czy mieszczą się w tolerancji, jakie są krzywizny i jaki parametr one posiadają oraz co najczęściej się wykonuje czy kadłub jest symetryczny. Możemy skanować albo kadłub albo formę, z której on został wykonany. Dobrze wykonana analiza, może pomóc w podniesieniu jakości wykonywanych przez nas produktów.

Skanowanie 3D jest to proces, w którym pozyskujemy wirtualna geometrię skanowanego przez nas obiektu. Najczęściej podstawową formą skanu 3D jest siatka trójkątów (zapisana jako .stl albo .obj) a w niektórych przypadka jest to chmura punktów (.xyz. e57 itp.). W obu przypadkach pozyskujemy bardzo dokładny skan 3D obiektów oraz gęstość skany jest na tyle duża, że możemy zobaczy bardzo dużo szczegółów. Jednym z możliwych wykorzystać skanowania 3D jest przemysł morski czy też jachtowy. Jak i dlaczego przeprowadza się usługę skanowania 3D kadłuba opisaliśmy niżej.

Skanowanie 3D kadłuba awionetki

Skanowanie 3D kadłuba szybowca

Skanowanie 3D kadłuba samolotu

Inne przykłady skanowania 3D kadłubów:

Skanowanie 3D kadłuba i inżynieria odwrotna kadłuba okrętu.

Cel skanowanie 3D kadłuba statku 

Skanowanie 3D kadłuba 

Skanowanie 3D KADŁUBA 

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D