cena skan 3D
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

 

©2022 Innovar3D. All rights reserved.

 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

SKANOWANIE 3D SAMOLOTU 
i INŻYNIERIA ODWROTNA

Skanowanie 3D samolotu 

Skanowanie 3D to proces, w którym powstaje wirtualny model 3D (bazowo jest to siatka trójkątów), która to wiernie odzwierciedla geometrię skanowanego obiektu. W zależności od wielkości obiektu i wymaganych dokładności stosuję się różne rodzaje skanerów 3D. Usługi skanowania 3D i inżynierii odwrotnej są stosowane również w lotnictwie. Wykorzystując technologię skanowania 3D jesteśmy w stanie zeskanować pojedyncze elementy podzespołów maszyn, wnętrza kabin pilotów czy kadłubów, bądź cały kształt samolotu. 

Skanowanie 3D samolotu
Usługi skanowania 3D samolotu
usługi cena skanowania 3D samolot
usługi w lotnictwie inżynieria odwrotna

Cel wykonania skanu 3D samolotu

Wykorzystanie wyników skanowania 3D w lotnictwie jest bardzo szerokie. Skany 3D można wykorzystać do analizy metrologicznej, wszelkiego rodzaju wizualizacji czy też symulacji, bądź aby stworzyć modele CAD - inżynieria odwrotna. 

mesh samolotu

Inżynieria odwrotna samolotu

Posiadając skany 3D o wysokiej dokładności oraz rozdzielczości można przeprowadzić proces inżynierii odwrotnej. Tak powstały model CAD, można wykorzystać do stworzenia dokumentacji wykonawczej detalu i ponownie go wytworzyć. Również modele CAD, z racji ich większego uporządkowania niż bazowa siatka trójkątów, nadają się do przeprowadzenia symulacji danego obiektu. Może być to np. symulacja lotu maszyny albo przeprowadzenia analizy przepływu powietrza przez pomieszczenie, np. pomieszczenie paliwowe. 

Jedną z naszych realizacji w przemyśle lotniczym było zeskanowania samolotu AN-2. Zlecenie zrealizowane na potrzeby Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa, który na płatowcu należącym do Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ” S.A. prowadzi wraz z właścicielem prace badawczo-rozwojowe zabudowując samolot w silnik ASz 62IR-16E w wersji z elektronicznym wtryskiem wraz z kompletnym rozwiązaniem nowego układu paliwowego. 

Skanowanie samego pomieszczenia paliwowego wymagało zastosowanie odpowiedniego skanera, który cechował się dużą mobilnością, stosunkowo nie wielkim gabarytem a jednocześnie otrzymane wyniki będą wysokiej jakości. Udało się uzyskać skan, który pozwolił na odtworzenie całej instalacji paliwowej. Dodatkowo była potrzeba zamodelować zewnętrzną strukturę samolotu. Do tego celu wykorzystaliśmy skaner geodezyjny. Dzięki połączeniu wyników z obu urządzeń pomiarowych, uzyskaliśmy zarys zewnętrzny samolotu jak i dokładnie zeskanowane wloty powietrza wraz pomieszczeniem paliwowym w jednym układzie współrzędnych. Potem nastąpiło tworzenie elementu po elemencie tak, aby stworzyć dokumentacje całej instalacji.

Więcej o tej realizacji mogą Państwo przeczytać tutaj

 

 

Galeria usługi skanowania 3D samolotu oraz inżynierii odwrotnej: 

usługi inżynierii odwrotnej samolotu
cennik skanowania 3D samolotu
skanowanie 3D w lotnictwie
inżynieria odwrotna kabiny pilotów
inżynieria odwrotna kadłubu

Skanowanie 3D samolotu na przykładzie

Chcę otrzymać wycenę usługi

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

innovar 3d

innovar 3d skanowania 3d