cena skan 3D
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

 

©2022 Innovar3D. All rights reserved.

 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

SKANOWANIE 3D KOMPOZYTÓW i LAMINATÓW

Skanowanie 3D kompozytów i laminatów.

Wykonując skanowanie 3D otrzymujemy cyfrowy odpowiednik rzeczywistej geometrii – siatkę trójkątów. Odwzorowanie zeskanowanej powierzchni jest bardzo precyzyjne i dokładne. Taki wyniki 3D jest podstawą do dalszych prac inżynierski. Częstymi realizacjami jest skanowanie 3D wyrobów z laminatu czy też kompozytowych lub detali, które później mają być wykonane tymi technikami.

skan 3d kompozytu

Cel skanowania 3D wyrobów laminowanych i kompozytowych. 

Z reguły skanowane są już gotowe elementy wytworze ww. wymienionymi metodami. Ponieważ czasami jest brak dokumentacji 3D albo produkt był prototypowy, zostały na niego naniesione ręcznie poprawki i tą samą geometrię trzeba odtworzyć w środowisku 3D.

Kolejnym częstym przykładem jest skanowanie form do laminowania. Dzieje się tak kiedy są one już zużyte i/lub nie posiadamy dokumentacji 3D (modelu CAD), aby ponownie taką formę np. wyfrezować.

Istnieje również możliwość zeskanowania 3D detalu, który został wytworzony innymi metodami, a potrzebujemy jego modelu 3D, aby stworzyć negatyw do formy.

Innym przykładem wykorzystania technologii skanowania 3D w świecie kompozytów i laminatów to stworzenie nowego produktu, który ma pasować w konkretnej przestrzeni. Taką usługą jest skanowanie 3D pojazdów dostawczych, gdzie skanujemy przestrzeń ładunkową. Na podstawie skanu 3D tworzymy finalne elementy zabudowy. Takie wirtualne elementy są przygotowane do wykonania odpowiedniej technologii – np. na ich podstawie są tworzone formy do laminowania.

 

Usługi skanowania 3D kompozytów i laminatów 

kompozyt obiekt
model CAD kompozyt

Jeśli działają Państwo w branży, gdzie powstają takie elementy, zapraszamy do kontaktu z nami. Usługi skanowania 3D i inżynierii odwrotnej skracają czas wykonania elementów, co wiąże się z oszczędnościami finansowymi.

 

Chcę otrzymać wycenę usługi

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

innovar 3d

innovar 3d skanowania 3d