logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

pomiary 3D z drona
skanowanie 3d walca drogowego
skanowanie 3d tuning samochodu
skanowanie 3d elementów z blachy
skanowanie 3d koparki
skanowanie 3d samolotu
skanowanie 3d samochodu
Druk 3d na podstawie skanu 3D
skanowanie 3d krzywki
skanowanie 3d hali
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d zawieszenia
skanowanie 3d ze zdjęć
skanowanie 3d pojazdów
skanowanie 3d części pojazdów
skanowanie 3d motocykli

Może interesuje Cię również...

Chcę otrzymać wycenę usługi

Jeśli działają Państwo w branży, gdzie powstają takie elementy, zapraszamy do kontaktu z nami. Usługi skanowania 3D i inżynierii odwrotnej skracają czas wykonania elementów, co wiąże się z oszczędnościami finansowymi.

 

model CAD kompozyt
kompozyt obiekt

Usługi skanowania 3D kompozytów i laminatów 

Z reguły skanowane są już gotowe elementy wytworze ww. wymienionymi metodami. Ponieważ czasami jest brak dokumentacji 3D albo produkt był prototypowy, zostały na niego naniesione ręcznie poprawki i tą samą geometrię trzeba odtworzyć w środowisku 3D.

Kolejnym częstym przykładem jest skanowanie form do laminowania. Dzieje się tak kiedy są one już zużyte i/lub nie posiadamy dokumentacji 3D (modelu CAD), aby ponownie taką formę np. wyfrezować.

Istnieje również możliwość zeskanowania 3D detalu, który został wytworzony innymi metodami, a potrzebujemy jego modelu 3D, aby stworzyć negatyw do formy.

Innym przykładem wykorzystania technologii skanowania 3D w świecie kompozytów i laminatów to stworzenie nowego produktu, który ma pasować w konkretnej przestrzeni. Taką usługą jest skanowanie 3D pojazdów dostawczych, gdzie skanujemy przestrzeń ładunkową. Na podstawie skanu 3D tworzymy finalne elementy zabudowy. Takie wirtualne elementy są przygotowane do wykonania odpowiedniej technologii – np. na ich podstawie są tworzone formy do laminowania.

Podobnym zagadnieniem jest również skanowanie 3D kadłubów jachtów, statków czy okrętów 

 

Cel skanowania 3D wyrobów laminowanych i kompozytowych. 

skan 3d kompozytu

Wykonując skanowanie 3D otrzymujemy cyfrowy odpowiednik rzeczywistej geometrii – siatkę trójkątów. Odwzorowanie zeskanowanej powierzchni jest bardzo precyzyjne i dokładne. Taki wyniki 3D jest podstawą do dalszych prac inżynierski. Częstymi realizacjami jest skanowanie 3D wyrobów z laminatu czy też kompozytowych lub detali, które później mają być wykonane tymi technikami.

Skanowanie 3D kompozytów i laminatów.

SKANOWANIE 3D KOMPOZYTÓW i LAMINATÓW

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D