cena skan 3D
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

 

©2022 Innovar3D. All rights reserved.

 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

SKANOWANIE 3D KOMPOZYTÓW i LAMINATÓW

Skanowanie 3D kompozytów i laminatów.

Wykonując skanowanie 3D otrzymujemy cyfrowy odpowiednik rzeczywistej geometrii – siatkę trójkątów. Odwzorowanie zeskanowanej powierzchni jest bardzo precyzyjne i dokładne. Taki wyniki 3D jest podstawą do dalszych prac inżynierski. Częstymi realizacjami jest skanowanie 3D wyrobów z laminatu czy też kompozytowych lub detali, które później mają być wykonane tymi technikami.

skan 3d kompozytu

Cel skanowania 3D wyrobów laminowanych i kompozytowych. 

Z reguły skanowane są już gotowe elementy wytworze ww. wymienionymi metodami. Ponieważ czasami jest brak dokumentacji 3D albo produkt był prototypowy, zostały na niego naniesione ręcznie poprawki i tą samą geometrię trzeba odtworzyć w środowisku 3D.

Kolejnym częstym przykładem jest skanowanie form do laminowania. Dzieje się tak kiedy są one już zużyte i/lub nie posiadamy dokumentacji 3D (modelu CAD), aby ponownie taką formę np. wyfrezować.

Istnieje również możliwość zeskanowania 3D detalu, który został wytworzony innymi metodami, a potrzebujemy jego modelu 3D, aby stworzyć negatyw do formy.

Innym przykładem wykorzystania technologii skanowania 3D w świecie kompozytów i laminatów to stworzenie nowego produktu, który ma pasować w konkretnej przestrzeni. Taką usługą jest skanowanie 3D pojazdów dostawczych, gdzie skanujemy przestrzeń ładunkową. Na podstawie skanu 3D tworzymy finalne elementy zabudowy. Takie wirtualne elementy są przygotowane do wykonania odpowiedniej technologii – np. na ich podstawie są tworzone formy do laminowania.

 

Usługi skanowania 3D kompozytów i laminatów 

kompozyt obiekt
model CAD kompozyt

Jeśli działają Państwo w branży, gdzie powstają takie elementy, zapraszamy do kontaktu z nami. Usługi skanowania 3D i inżynierii odwrotnej skracają czas wykonania elementów, co wiąże się z oszczędnościami finansowymi.

 

Chcę otrzymać wycenę usługi

Może interesuje Cię również...

skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d części pojazdów
skanowanie 3d pojazdów
skanowanie 3d ze zdjęć
skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d motocykli

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

innovar 3d

innovar 3d skanowania 3d

skanowanie 3d budynków
pomiary 3D z drona