Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2023 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

28 października 2022

Zwrócił się do nas klient, z nietypowym tematem. W przemysłowym mikserze, została uszkodzona wierzchnia warstwa ochronna wypustki podtrzymującej ramię mieszalnika. Został odsłonięty metalowy rdzeń, który mógł zacząć reagować z substancją, która była mieszana w mieszalniku.

Firma stwierdziła, że wykona specjalną nakładkę z tytanu, która zostanie dokręcona w miejscu powstania ubytku. Jednak aby nakładka była szczelna, musi ona przylegać bardzo dokładnie do specyficznego kształtu wypustki. Między wypustką, a nakładą znajdzie się również teflonowa uszczelka.

Dostęp do mieszalnika jest bardzo utrudniony (mało miejsca). Firma zaproponowała, że wykona wycisk uszkodzonego obszaru. Najpierw stworzyli negatyw, a następnie z gliny technicznej został wykonany wycisk i on fizycznie został wysłany do nas do firmy. Takie podejście rozwiązało problem trudnego dostępu oraz niepotrzebny był dojazd do zakładu.

Następnym krokiem było skanowanie 3D wycisku. Dzięki użyciu specjalistycznego sprzętu o wysokich parametrach rozdzielczości oraz dokładności, model 3D wycisku wyszedł bardzo dobrze. Na podstawie siatki trójkątów wycisku został przeprowadzony proces inżynierii odwrotnej. Została stworzona powierzchnia CAD wycisku.

Na tej powierzchni została, zaprojektowana nakładka. Nakładka, została wydrukowana w 3D jak prototyp. Dzięki temu prototypowi (wykonanemu w dwóch wariantach). Firma mogła na miejscu ocenić czy kształt i koncepcja się zgadza. Po wstępnej weryfikacji okazało się, że pomysł na taką nakładkę jest słuszny i nakładka spełni stawiane jej oczekiwania, a więc można zlecić wykonanie modelu już w tytanie.

 

 

Jak widać, nie zawsze trzeba być na miejscu ze skanerem, aby wykonać skan 3D obszaru oraz wykonać jego inżynierię odwrotną. Jeśli są Państwo w potrzebnie wykonania podobnej lub innej usługi ze skanowania 3D lub inżynierii odwrotnej - zapraszamy do kontaktu

 

 

 

Skanowanie 3D wycisku. Stworzenie prototypu nakładki.