logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

pomiary 3D z drona
skanowanie 3d walca drogowego
skanowanie 3d tuning samochodu
skanowanie 3d elementów z blachy
skanowanie 3d koparki
skanowanie 3d samolotu
skanowanie 3d samochodu
Druk 3d na podstawie skanu 3D
skanowanie 3d krzywki
skanowanie 3d hali
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d zawieszenia
skanowanie 3d ze zdjęć
skanowanie 3d pojazdów
skanowanie 3d części pojazdów
skanowanie 3d motocykli

Może interesuje Cię również...

To tylko kilka wybranych usług jakie wykonaliśmy do tej pory, znacznie więcej opisaliśmy w innych działach na naszej stronie. Mamy nadzieje, że przybliża to Państwu możliwości wykorzystania skanu 3D i inżynierii wstecznej. Jeśli nadal są wątpliwości to zapraszamy do kontaktu i pomożemy zdecydować czy taka usługa jest potrzebna, spełni wymagania i przygotujemy konkurencyjną ofertę.

Inżynieria odwrotna samochodu dostawczego
Inżynieria odwrotna hali
Skanowanie 3D samolotu. Model CAD samolotu

Inżynieria odwrotna na przykładach - podsumowanie:

Inżynieria odwrotna w motoryzacji 

Skanowanie 3D wraz z inżynierią odwrotną bardzo często wykorzystuje się w świecie motoryzacji. Realizowaliśmy takie przedsięwzięcia jak: skanowanie samochodu w celu stworzenia nowego pakietu wizualizacyjnego, skanowanie 3D dachów samochodów dostawczych i stworzenie na podstawie skanu 3D modelu CAD – bardzo częste zagadnienie przy samochodach przerabianych na kampery. Skanowanie wnętrz samochodów dostawczych w celu stworzenia dedykowanej zabudowy – np. zabudowa karetek. Skan elementów tuningowych, projekt 3D, który po niewielkich modyfikacja został wydrukowany.

Inżynieria odwrotna budynku

Inżynieria odwrotna samolotu

Inżynieria odwrotna hali produkcyjne. Dlaczego przeprowadza się modelowanie 3D budynków? Powodów może być wiele. Główny powód to przeprowadzenie inwentaryzacji wnętrz. Przy braku dokumentacji powykonawczej, skanowanie 3D i modelowanie 3D na podstawie skanu to jedna z najpewniejszych metod uzyskania wirtualnej kopii budynku. Projekt 3D istniejących budowli jest pozwala na oszacowanie, ile mamy miejsca np. na nową instalacji. Tak było w przypadku zakładu produkującego beton. Firma potrzebowała zwiększyć swoje moce przerobowe ale bez stawiania nowych hal. Odwzorowanie istniejącego obiektu wraz z instalacjami, pomaga w sposób pewny ocenić możliwość wstawienia nowych obiektów, wykryć potencjalne kolizje i wpasować instalacje do stanu obecnego. Innymi powodami korzystania z inżynierii odwrotnej w budownictwie to stworzenie planów 2D budynków czy też elewacji. Innym przykładem inżynierii odwrotnej w budownictwie jest przykład skanu 3D pomiędzy budynkami, w celu wpasowania plomby.

Skanowanie 3D samolotu, a szczególności jego pomieszczenia paliwowego. Jest to usługa przeprowadzona dla Instytutu Lotnictwa Sieć Badawcza Łukasiewicz. W tym zadaniu chodziło o otworzenie w formie modeli CAD, przestrzeni paliwowej samolotu AN-2. Model 3D miał posłużyć do dalszych analiz. Skomplikowanie tego projektu polegało na tym, że miejsca na skanowanie nie było zbyt dużo. Jednak przy odpowiednim doborze urządzenia i odpowiedniej ekwilibrystyce podczas skanowania udało się zeskanować większość instalacji znajdującej się pod kabiną pilotów. Po otrzymaniu bardzo precyzyjnych wyników, została przeprowadzona usługa inżynierii odwrotnej. Detal po detalu był projektowany jako bryły CAD. Mimo, że praca przy komputerze była czasochłonna to pozwoliło to na otrzymanie wiernego odwzorowania zeskanowanego obszaru, co wpłynęło na rzetelność dalszych badań.

Do tej pory przeprowadziliśmy setki usług inżynierii odwrotnej, od mały detali jak ozdobne klamki na drzwi, detale związane z automotive takie jak zaciski hamulcowe, wnętrza komór silnika albo całe nadwozia, kończąc na modelach 3D, bram wjazdowych, budynków czy hal przemysłowych. Z wiadomych względów, nie zawsze jesteśmy w stanie opisać nasze usługi jednak jeśli jest taka możliwość to prezentujemy swoje dokonania.  Przedstawiamy opis kilku, które pokazują ciekawe zastosowanie skanowania 3D i inżynierii wstecznej.

Inżynieria odwrotna na przykładach

Przykłady inżynierii odwrotnej

Przykłady inżynierii odwrotnej

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D