logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D
Skanowanie 3D z drona
Pomiar 3D z drona
Ortofotomapa w układzie mapy
Mapa 3D terenu
Ortofotomapa
Model 3D z drona

Usługa tworzenia map 3D oraz modeli 3D z drona

Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem usług skanowania 3D z drona, tworzeniem map terenu, ortofotomap, zapraszamy do kontaktu albo prosimy wypełnić formularz. Wykonujemy również „zwykłe" zdjęcia oraz filmy z drona

Modele 3D z drona

Pomiary powierzchni oraz objętości

Odchylenia rzeźby terenu

Ortofotomapa

Skanowanie 3D z drona, naloty z drona

Tworzenie 3D map terenu

Pomiary 3D z drona, można również wykorzystać do tworzenia modeli 3D budynków. W tym przypadku, zdjęcia nie są wykonywane tylko z góry z pewnej wysokości, ale misje są prowadzone wokół budowli na różnych ich wysokościach. Takie modele 3D sprawdzają się do wizualizacji, inspekcji czy do digitalizowania  zabytków.

Kolejną przydatną funkcją jeśli chodzi o skanowanie 3D terenu, jest możliwość szczegółowego pomiaru powierzchni, a szczególności ich objętości. Z map 3D możemy z dużą dokładnością odczytać, ile jednostek sześciennych zajmuje np. nasyp albo hałda. Skanowanie mapy w 3D to innowacyjny i wyjątkowy sposób pomiaru powierzchni, znacznie obniżający ryzyko wszelkich błędów pomiarowych.

Dzięki posiadanym pomiarom 3D (czy to z powietrza, czy wykonanych za pomocą skanera geodezyjnego) możemy stworzyć mapy 3D reprezentujące profil terenu. Mapa 3D najczęściej reprezentuje zmiany wysokości terenu na kolorowej mapie odchyłek. Często można nanieść na takie mapy poziomnice z wysokościami terenu.

Ortofotomapy znajdują wykorzystanie wszędzie tam, gdzie jest potrzebna dokładna informacja o terenie, m.in. w inżynierii lądowej czy geodezji. Do stworzenia ortofotomapy wykorzystywane są zdjęcia satelitarne albo lotnicze. Z racji rozwoju bezzałogowych statków powietrznych (BSP), coraz częściej to właśnie drony są wykorzystywane do tego celu. Przy odpowiednim doborze statku powietrznego, zaplanowaniu misji, użyciu specjalistycznego oprogramowania, można pozyskać stosunkowo szybko, bardzo dokładną ortofotomapę. Ortofotomapa z drona wymaga wykonania setek zdjęć, ale z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu całość prac przebiega wyjątkowo sprawnie. Ortofotomapy z drona przydają się na placach budowy dróg czy wielkopowierzchniowych budynków. Dzięki okresowym pomiarom można w czytelny sposób zwizualizować postęp pracy i dać wspólne narzędzie wielu podwykonawcom. Takie skanowanie 3D terenu za pomocą drona jest także równoznaczne z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku wykonywania badań na obszarach trudno dostępnych, czy niebezpiecznych. Pomiary z drona mogą być wykonywane nawet na obszarach pasm wysokogórskich, gęsto zalesionych, czy na zanieczyszczonych obszarach przemysłowych.

Na podstawie zebranych wyników 3D jesteśmy w stanie stworzyć precyzyjne, odpowiednio zlokalizowane mapy 3D, ortofotomapy, odchylenia terenu, profile, kolorowe mapy ukształtowania terenu, pomiar powierzchni, pomiar objętości. Oferta taka jak tworzenie map 3D zawiera nie tylko pobieranie informacji o poszczególnych obiektach, ale także łączenie ich w całość na planie konkretnego obszaru, na przykład za pomocą ortorektyfikacji czy mozaikowania. Skanowanie mapy to specjalna oferta stworzona z myślą o inżynierach, architektach, projektantach urbanistycznych, badaczach i wielu innych.

Zajmujemy się pomiarami 3D terenu. W zależności od stawianych wymagań dotyczących realizacji, pomiary wykonujemy bezzałogowymi statkami powietrznymi (dronami), skanerami 3D geodezyjnymi albo wykorzystując oba te rozwiązania.

Tworzenie 3D map terenu