Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

26 marca 2024
model CAD i NURBS porównanie

Skanowanie laserowe kościoła inwentaryzacja 3D

 

skan 3D kościoła

Skanowanie laserowe 3D generuje chmurę punktów, która reprezentuje powierzchnię skanowanego obiektu. Ta chmura punktów składa się z tysięcy lub nawet milionów punktów, z których każdy zawiera informacje o swojej pozycji przestrzennej na powierzchni obiektu oraz ewentualnie o jego kolorze. Te punkty są zbierane przez skaner laserowy poprzez pomiar odległości i kąta odbicia promienia laserowego od różnych punktów na powierzchni obiektu. Następnie te dane są przetwarzane w celu utworzenia trójwymiarowego modelu, który może być wykorzystywany w różnych dziedzinach, takich jak projektowanie, inwentaryzacja. analiza, wytwarzanie, dokumentacja i inne. Chmura punktów jest podstawą dla dalszych prac nad modelem 3D obiektu.

skanowanie 3D kościoła z kolorem

Inwentaryzacja laserowa

 

Proces inwentaryzacji laserowej wykorzystuje zaawansowane technologie skanowania laserowego, które pozwalają na szybkie i dokładne zbieranie danych geometrycznych. Zamiast tradycyjnych metod pomiarowych, takich jak pomiary ręczne lub z wykorzystaniem przyrządów pomiarowych, inwentaryzacja laserowa umożliwia skanowanie obszaru za pomocą skanerów laserowych, które generują dokładne dane pomiarowe.

 

Skanowanie laserowe budynków sakralnych

Oto kilka przykładów tego, co można zinwentaryzować przy pomocy skanera 3D:

 

  1. Budynki i struktury
  2. Obszary i tereny
  3. Przemysłowe urządzenia i maszyny
  4. Pojazdy i statki
  5. Zabytki i obiekty kulturowe
  6. Rzeźby i artefakty

 

Skanowanie laserowe kościoła we wsi Mazowsze.

 

W marcu tego roku uczestniczyliśmy we skanowania 3D kościoła we wsi Mazowsze. Celem skanowania 3D było uzyskanie chmury punktów, która to posłuży biurowi architektonicznemu w stworzeniu dokumentacji projektowej oraz remontowej dachu kościoła. Wymagania jakie stawiano tej realizacji:

- wysoka dokładność i precyzja połączenia danych

- skan z zewnątrz oraz wewnątrz- uwzględniając wszystkie pomieszczenia

- skan 3D więźby dachowej oraz wieży kościoła

- skan 3D dachów

Realizacja skanowania 3D kościoła.

 

laserowy skan 3D kościoła

Inwentaryzacja Kościoła odbyła się w kilku etapach. Najpierw zaczęło od nalot dronem i wykonania dokumentacji fotograficznej, które to pliki będą przydatne stworzenia modelu fotogrametrycznego zewnętrznej powierzchni kościoła.

Kolejnym krokiem było zaplanowanie pozycji skanera laserowego  (scanning) oraz odpowiedni dobór ustawień. W celu skrócenia czasu skanowania, zrezygnowano ze skanowania 3D w kolorze – najważniejsza była geometria. Następnie przystąpiono do wykonania skanowania laserowego 3D. Skan 3D budowli sakralnej obejmował, skanowanie dookoła, zakrystii, naw, podest na organy, wieżę kościoła oraz najważniejszą część – więźbę dachową. Łącznie wykonano ponad 150 stanowisk pomiarowych

Skanowanie więźby dachowej.

 

Skanowanie 3D dachu kościoła

Pomimo faktu, że podesty w więźbie dachowej były wąskie, to udało się tak ustawić skaner w odpowiedniej ilości pozycji, tak aby objąć praktycznie cały wymagany zakres. Ostatnim etapem było skanowanie wieży kościoła na kilku poziomach. Dzięki odpowiedniej organizacji pracy udało się zrealizować wszystkie cele.

laserowe skanowanie 3D kościoła

Ostatni etap odbywał się już w biurze i polegał na rejestracji pojedynczych stanowisk w jedną, spójną chmurę punktów. Tak przygotowane wyniki w formacie .57 i .lgsx zostały przekazane dla zamawiającego biura architektonicznego.

Skan 3D kościoła dokumentacja 2D

Usługi skanowania 3D kościołów.

 

skanowanie 3D kościoła

Specjalizujemy się digitalizacji 3D. Skanujemy detale o małych i dużych gabarytach oraz obiekty budowalne. Takie przykładem jest skanowanie kościoła. Uzyskane wyniki są precyzyjnym wsadem do wykonania modelu 3D. Zapraszamy do współpracy.

wieża kościoła

skanowanie 3D więźby dachowej

Rzut 2D kościoła na podstawie skanowania 3D

 

 

 

Skanowanie 3D kościoła
 Inwentaryzacja kościoła