Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

04 kwietnia 2024
model CAD i NURBS porównanie

Skanowanie 3D  laserowe kamienicy w Warszawie

 

Skanowanie 3D laserowe budynków to zaawansowana technika pozyskiwania precyzyjnych danych dotyczących kształtu, wymiarów i struktury budowli przy użyciu skanera laserowego. Jest to proces, który zyskał ogromną popularność w branży architektonicznej, budowlanej,  geodezyjnej, a także w dziedzinach takich jak archeologia, konserwacja zabytków, a nawet gry komputerowe.

Chmura punktów skanu 3D budynku

Skanowanie 3D kamienicy – dlaczego?

 

Zgłosiło się do nas biura architektoniczne: Asman Pieniężny architekci sp. z o.o. abyśmy wykonali skanowanie opuszczonej kamienicy w Warszawie. Skanowanie było wykonane w celu dokładnego dokumentowania istniejącego stanu kamienicy przed przystąpieniem do planowania remontu i rozbudowy. Skanowanie umożliwiło uzyskanie precyzyjnych danych dotyczących wymiarów, proporcji i detali architektonicznych, co pozwoliło na bardziej efektywne i dokładne projektowanie procesu renowacji i rozbudowy, minimalizując przy tym ryzyko błędów i zapewniając zachowanie autentyczności historycznej struktury.

Przekrój przez klatkę schodową kaminicy

Skanowanie laserowe kamienicy - przebieg.

 

Przed przystąpieniem do działania, należy zapoznać się z obiektem, sprawdzić dostępność pomieszczeń, ułożyć plan stanowisk. Wszystkie takie kroki wynikają z naszego doświadczenia i przekładają się na optymalną pracę i gwarancję uzyskania skanów 3D wysokiej jakości. Do skanowania 3D został użyty bardzo precyzyjny skaner Lecia RTC360. Cały proces przebiegał sprawnie ale zajął około 4-5 godzin i wykonano ponad 200 stanowisk pomiarowych.

Skaner 3D laserowy w kamienicy podczas skanowania 3D

Inwentaryzacja kamienicy – obróbka wyników.

 

model CAD przekrój przez kamienicę

Następnym etapem prac jest opracowanie wyników. Należy zacząć od rejestracji (wyrównania)  wszystkich stanowisk względem siebie. Następnie możemy wyeksportować chmury punktów do dalszych prac 3D (np. format .57) oraz utworzyć wirtualny spacer po obiekcie, który jest wartością dodaną.  Następnie, na podstawie chmury punktów, został stworzony model 3D bryłowy kamienicy. Jest to wstad do finalnego projektowania, np. w programie Archicad.

Kamienica 3D na podstawie skanu 3D

Ortofotoplany kamienicy.

Również, dzięki posiadaniu wysokiej jakości chmury punktów, dostarczyliśmy ortofotoplany kamienic (fasad budynków). Ortofotoplan budynku to szczegółowa ortofotografia, która koncentruje się na obrazie powierzchni budynku lub budynków. Zazwyczaj jest to fotografia lotnicza lub z drona, (w naszym wypadku bazą do tego jest skan 3D)  która została poddana procesowi korekcji geometrycznej, aby uwzględnić zniekształcenia perspektywiczne i stworzyć obraz o równych proporcjach.

Ortofotomapa kamienicy

Wykorzystanie skaner 3D laserowego do pomiaru kamienicy

 

Ma wiele zalet, przyspiesza czas realizacji, co przekłada się na korzyści finansowe, dodatkowo precyzja wykonanych skanów sprawia, że możemy być pewni co do jakości wykonanych przez nas realizacji. Wykonaliśmy między innymi, skanowanie 3D kościoła, skanowanie 3D parku, skanowanie 3D hali przemysłowej. Jeśli chcą Państwo skorzystać z naszych usług zapraszamy do kontakt

 

Skanowanie 3D laserowe kamienicy w Warszawie