Wypełniając powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj.
©2024 Innovar3D. All rights reserved.
Innovar 3D (siedziba główna)
ul. Łęgska 41
87-800 Włocławek
INNOVAR 3D - Łódź
ul. Listpadowa 113b/2
92-117 Łódź
INNOVAR 3D - Warszawa
ul. Opinogórska 3/39
04-039 Warszawa
tel. +48 799 01 77 77
email: biuro@innovar.pl
NIP: 8883038240
+48 799 01 77 77 biuro@innovar.pl 9:00 - 16:00
Zgłosił się do nas artysta, który chce przenosić swoje prace do wirtualnego środowiska 3D. Jednym z zamierzeń jest prezentowanie swoim prac potencjalnym nabywcom za pomocą wirtualnej rzeczywistości (virtual reality) oraz rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality). Alternatywnie powstałe wyniki chce wykorzystać przy tokenizacji swoich dzieł na rynku NFT. O NFT pisaliśmy tutaj oraz w artykule dot. naszego udziału w targach sztuki o tematyce NFT.
Koncepcja prac Andrzeja Sobiepana Instagram: andrzej_sobiepan_art przejawia się tym, że wyglądają jak obrazy z formą 3D. Konkretna rzeźby o nazwie the form of disaster - forma katastrofy składa się z bardzo wielu małych prostopadłościanów oraz kolory przechodzą w formie gradientu od ciemno-niebieskiego do czarnego. Jest to dość trudny obiekt do zeskanowania w szczególności jeśli chcemy posiadać realistyczną teksturę przy zachowaniu wysokiego poziomu odwzorowaniu geometrii.
Samo odpowiednie zeskanowanie 3D płaskorzeźby, rzeźby czy obrazu to tylko cześć zadania jakie stawiają nam klienci. Oprócz wysokiej dokładności odwzorowania geometrii i wiernego odwzorowania kolorów, finalny plik trzeba przygotować pod łatwe umieszczanie go w środowisku VR oraz online w Internecie. Wiedząc jaki ma być cel wykorzystania wyników 3D dokonujemy również ich optymalizacji tak, aby ich waga (ilość mb) oraz ilość trójkątów nie była zbyt duża przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej rozdzielczości tekstury oraz eksportując wyniki w odpowiednich formatach. Przykłady zastosowania skanów 3D w AR tutaj.