pomiary 3D z drona
skanowanie 3d budynków

innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d budynków
skanowanie 3d motocykli
skanowanie 3d ze zdjęć
skanowanie 3d pojazdów
skanowanie 3d części pojazdów
skanowanie 3d motocykli

Może interesuje Cię również...

Skanowanie 3D jest to proces, w którym pozyskujemy wirtualny model 3D wiernie reprezentujący rzeczywisty detal. Do skanowania 3D wykorzystuje się skanery 3D, można uzyskać podobny wyniki za pomocą aparatu – wykorzystując technikę zwaną fotogrametrią. Jest kilka typów skanerów 3D jakimi da się wykonać prawidłowy, referencyjny pomiar 3D, są to skanery ręczne, stacjonarne, ramiona pomiarowe z głowicą skanującą oraz skanery geodezyjnie. 

Nie ma jednego skanera 3D, przy użyciu którego możliwe jest skanowanie 3D każdego przedmiotu czy obiektu. Inny skaner 3D trzeba wybrać do skanowania 3D w branży automotive. a innego użyć przy skanowaniu 3D budynków. Zdarzają się też sytuacje, w których wykorzystujemy skany 3D otrzymane z różnego typu urządzeń.

Dobór odpowiedniego skanera 3D oraz odpowiednie przygotowanie wyników po skanowaniu 3D, przekładają się na jakość pracy i finalnego produktu.

Skaner 3D

Zapraszamy do kontaktu

jaki wynik daje skaner 3D
skanowanie 3D obiektów
przykład usługi skanowania 3D
jak wygląda siatka trójkątów
czym jest skanowanie 3D

Skanowanie 3D jest niezastąpione między innymi przy takich działaniach jak:

Praktyczne zastosowanie skanowania 3D

Mimo, że cały proces nie wydaje się być bardzo skomplikowany do jego przeprowadzenia konieczny jest profesjonalny operator sprzętu. Nieumiejętne używanie skanera 3D może skutkować między innymi dziurami w powstałej siatce trójkątów, jej zakrzywieniami czy zniekształceniami. Dodatkowo zakup skanerów 3D i dedykowanych im oprogramowań związany jest z wydatkiem dziesiątek tysięcy złotych. W związku z tym rozwiązaniem polecanym zarówno dla dużych firm, jak i dla indywidualnych klientów jest usługa skanowania 3D. Biorąc taką usługę w naszej firmie można być pewnym, że cały proces będzie przeprowadzony profesjonalnie, poprawnie, a w razie wątpliwości nasz pracownik będzie służyć poradą. 

Usługi skanowania 3D

Jak już wspomnieliśmy wcześniej skanowanie 3D polega na przeniesieniu istniejącego fizycznie obiektu do świata wirtualnego. Podczas swojej pracy skaner 3D wykonuje licznych pomiarów. Mniej zaawansowane skanery dokonują ich bezpośrednio dotykając każdej ściany przedmiotu. Nowocześniejsze skanery 3D wykorzystują różnorodne czujniki laserowe i kamery mierząc między innymi światło odbite od obiektu. W ten sposób zebrana informacja jest następnie przesyłana do komputera. Tam jest ona widoczna jako liczna grupa punktów - chmura punktów. Utworzona chmura punktów jest następnie przekształcana przy pomocy profesjonalnego oprogramowania. Punkty są łączone w linie, następnie w trójkąty i tworzą tak zwaną siatkę trójkątów. To ona właśnie tworzy gotowy model powstały ze skanowania 3D. Oczywiście tak otrzymana siatka trójkątów może być poddawana dalszym modyfikacjom w celu stworzenia modelu NURBS, modelu CAD lub modelu hybrydowego

Istota skanowania 3D

Na czym polega skanowanie 3D

W obecnych czasach cały świat staje się coraz bardziej wirtualny. Szczególnie ostatnie lata bardzo uświadomiły nam, że nie jesteśmy w stanie tego procesu powstrzymać, a każda branża powinna się dopasować do postępującej cyfryzacji. W związku z tak postępującym rozwojem technologicznym coraz większą rolę odgrywają wszelkie narzędzie ułatwiające tworzenie świata wirtualnego. Wśród nich bardzo istotnym jest skanowanie 3D. Skanowanie 3D umożliwia nie tylko przeniesienie dowolnego produktu "do komputera" - co coraz powszechniej jest wykorzystywane przy tworzeniu gier komputerowych czy sklepów internetowych. Skanowanie 3D znacznie ułatwia również tworzenie wirtualnych modeli w wielu branżach technologicznych, istotnie obniżając koszt i skracając czas pracy. 

SKANOWANIE 3D

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2023 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D