Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2023 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

10 października 2023
Skanowanie 3D odbłyśnika

Skanowanie 3D lamp samochodowych. Skanowanie 3D odbłyśników.

 

Skanowanie 3D to proces, w którym pozyskujemy wirtualną geometrie mierzonego przedmiotu. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości wyników, utrzymaniu wymiarów geometrycznych to należy zastosować wysokiej klasy sprzęt. Uzyskane wyniki w zależność od potrzeb mogą być reprezentowane jako siatka trójkątów (.stl, .obj, .glb), model CAD (np. .step .iges, .x_t) albo już jako wizualizacja w formie filmu. Pliki w postaci siatki trójkątów albo modeli CADowskich mogą być użyte do druku 3D lub/i do wykonania na obrabiarkach CNC.

skan 3D odbłyśnikaskan 3d lampy

 

Skanowanie 3D lamp i odbłyśników na przykładzie.

 

Ciekawym zastosowaniem skanowania 3D w motoryzacji i tuningu samochodowego jest skanowanie lamp samochodów, a w szczególności odbłyśników tych lamp. Sam obiekt jak lampa samochodowa jest specyficzna do skanowania 3D – tutaj pisaliśmy o tym więcej, jednak przy odpowiednim podejściu jesteśmy wstanie uzyskać bardzo dobre rezultaty.

Usługowe skanowanie 3D lamp

Wykorzystanie skanów 3D lamp w tuningu samochodów.

 

Rysunek przekroju 2D

Zwróciła się do nas firma, która specjalizuje się z tuningu lamp samochodowych. Jednym z ich usług jest podział lampy tak, aby uzyskać jej unikalny charakter. Jednak wraz z rozwojem motoryzacji, kształt odbłyśników stają się coraz bardziej skomplikowane. Jednak wykorzystując skaner 3D, możemy pozyskać model 3D takiego elementu. Następnie korzystając z odpowiedniego oprogramowania możemy wykonać precyzyjnie zarys intersującego kształtu. Taki plik 2D w formacie np. .dwg czy .dxf może być z łatwością wykorzystany np. na ploterze.

Usługa skanowania 3D odbłyśników

Skanowanie 3D odbłyśnika czy lampy samochodowej.

 

Jak widać skanowanie 3D i praca na skanach 3D ma wiele zastosowania w motoryzacji, w tym konkretnym przypadku w tuningu samochodu. Skan 3D lampy rozwiązuje wiele problemów, ułatwia na pracę oraz skraca czas wykonania modyfikacji oraz jej jakość. Skorzystanie z usług skanowania 3D lamp przynosi wymierne korzyści finansowe. O innej realizacji dot. tuningu samochodowego napisaliśmy tutaj.

 

Skanowanie 3D lamp samochodowych. Skanowanie 3D odbłyśników.