Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2023 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

10 października 2023
Skanowanie 3D odbłyśnika

Skanowanie 3D lamp samochodowych. Skanowanie 3D odbłyśników.

 

Skanowanie 3D to proces, w którym pozyskujemy wirtualną geometrie mierzonego przedmiotu. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości wyników, utrzymaniu wymiarów geometrycznych to należy zastosować wysokiej klasy sprzęt. Uzyskane wyniki w zależność od potrzeb mogą być reprezentowane jako siatka trójkątów (.stl, .obj, .glb), model CAD (np. .step .iges, .x_t) albo już jako wizualizacja w formie filmu. Pliki w postaci siatki trójkątów albo modeli CADowskich mogą być użyte do druku 3D lub/i do wykonania na obrabiarkach CNC.

skan 3D odbłyśnikaskan 3d lampy

 

Skanowanie 3D lamp i odbłyśników na przykładzie.

 

Ciekawym zastosowaniem skanowania 3D w motoryzacji i tuningu samochodowego jest skanowanie lamp samochodów, a w szczególności odbłyśników tych lamp. Sam obiekt jak lampa samochodowa jest specyficzna do skanowania 3D – tutaj pisaliśmy o tym więcej, jednak przy odpowiednim podejściu jesteśmy wstanie uzyskać bardzo dobre rezultaty.

Usługowe skanowanie 3D lamp

Wykorzystanie skanów 3D lamp w tuningu samochodów.

 

Rysunek przekroju 2D

Zwróciła się do nas firma, która specjalizuje się z tuningu lamp samochodowych. Jednym z ich usług jest podział lampy tak, aby uzyskać jej unikalny charakter. Jednak wraz z rozwojem motoryzacji, kształt odbłyśników stają się coraz bardziej skomplikowane. Jednak wykorzystując skaner 3D, możemy pozyskać model 3D takiego elementu. Następnie korzystając z odpowiedniego oprogramowania możemy wykonać precyzyjnie zarys intersującego kształtu. Taki plik 2D w formacie np. .dwg czy .dxf może być z łatwością wykorzystany np. na ploterze.

Usługa skanowania 3D odbłyśników

Skanowanie 3D odbłyśnika czy lampy samochodowej.

 

Jak widać skanowanie 3D i praca na skanach 3D ma wiele zastosowania w motoryzacji, w tym konkretnym przypadku w tuningu samochodu. Skan 3D lampy rozwiązuje wiele problemów, ułatwia na pracę oraz skraca czas wykonania modyfikacji oraz jej jakość. Skorzystanie z usług skanowania 3D lamp przynosi wymierne korzyści finansowe. O innej realizacji dot. tuningu samochodowego napisaliśmy tutaj.

 

Skanowanie 3D lamp samochodowych. Skanowanie 3D odbłyśników.