Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

23 stycznia 2024
Skan 3D figury

Skanowanie 3D i tworzenie kreatora online na przykładzie Mercedesa G-klasy

 

Skanowanie 3D Mercedes G-klasa Wolf 250GD (Geländewagen)Skan 3D Mercedes G-klasa Wolf 250GD (Geländewagen)

Skanowanie 3D to proces, w którym uzyskuje wirtualny model 3D skanowanego obiektu. Wynikiem może chmura punktów (skanowanie laserowe) albo siatka trójkątów – z lub bez koloru. Dzięki tej nowoczesnej techniczne możemy mieć w komputerze prawie każdą geometrię w wysokiej rozdzielczości i dokładności.

 

Skanowanie 3D Mercedesa - konfigurator

 

Kreator online na podstawie skanu 3DKreator online na podstawie skanowania 3D

Zgłosił się do nas klient, który dokonuje renowacji  wojskowych samochodów Mercedes G-klasa Wolf 250GD (Geländewagen) . Renowacja jest kompletna i obejmuje rozebranie samochód do gołej ramy, każdy element karoserii jest naprawiany, wszystkie elementy zawieszenia są wymieniana na nowe, a silnik jest poddawany kapitalnemu remontowi. Samochody są tak odnowione, że np. w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z ichniejszym prawem są sprzedawane z przebiegiem równym … 0 km. Samochody naszego klienta to produkty Premium. Obecnie na stronie klienta, można skonfigurować swoja indywidualną wersję wykończenia auta – można wybrać, kolor nadwozia, rodzaj skrzyni biegów czy akcesoria. Obecnie kreator dział na podstawie zdjęć. Klient chce iść o krok dalej i do tego celu potrzeba skanów 3D.

Skanowanie 3D pod utworzenie konfiguratora onlineskan 3D pod tworzenie konfiguratora online

Skanowanie 3D tworzenie kreator online.

 

Klient w celu stworzenia kreatora 3D online współpracuje ze studiem graficznym, które zażyczyło sobie do dalszych prac skany 3D. Na podstawie siatek trójkątów ze skanera 3D, grafik dokona retopologii siatki (urzęduje rozmiar trójkątów i ich rozłożenie tak aby pliki były „lekkie” ale zachowały swoją geometrię). Cały samochód będzie się składał z wielu elementów do edycji – takich jak: inny wzór kół, osłony lamp, zderzak, wyciągarki czy fotele. Rysowanie tego od zera byłoby czasochłonne i mało precyzyjne. Lepiej jest wykorzystać nowoczesne technologie i wykonać skanowanie 3D, a na podstawie powstały skanów 3D dokonać dalszych prace graficzne.

 

skanowanie 3D mercedes - wizualizacja Wizualizacja Mercedes skan 3D

Przebieg skanowania 3D G-klasy.

 

Skanowanie 3D wraz z przygotowanie pojazdu do skanowania zajęła klika godziny. Jednak w tym czasie oprócz całej karoserii zostało zeskanowane całe wnętrze, dwa różne dachy (który były zdejmowane i zakładane) oraz wiele akcesoriów (np. wyciągarki, fotele, dachy). Następnie w biurze skany surowe zostały przetworzone w siatki trójkątów – jednak je było trzeba oczyścić oraz poskładać wszystkie elementy w jedną całość – tak aby studio graficzne mogło od razu przystąpić do swoich działań.

 

Skanowanie 3D i tworzenie kreatora online na przykładzie Mercedesa G-klasy