Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2023 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

23 kwietnia 2021
Jak wykorzystać skaner 3D przy tworzeniu protez

Skaner 3D można wykorzystać w medycynie, a w szczególności przy wytwarzaniu protez czy ortez.

Wynikiem skanowania 3D jest siatka trójkątów, która wiernie odwzorowuje zeskanowaną geometrię. Pomiar 3D trawa do kilku do kilkunastu sekund, a więc w tym przypadku pacjent musi stać nieruchomo tylko przez krótką chwilę. Takie cechy techniki skanowania 3D powodują, że bardzo dobrze wpisuje się ona jako jeden z etapów w tworzeniu spersonalizowanych protez i ortez.

Jak zeskanować człowieka? Skanowanie 3D protezy skan 3d twarzy korpusu

Usługi skanowania 3D w celu wykonania protezy 

 

Do stworzenia protezy na podstawie skanu 3D w zależności od technologii wytwarzania i samego projektu potrzebny będzie model 3D zeskanowanej kończyny lub ciała. Do tego może wystarczyć już siatka trójkątów lub trzeba wykonać usługę inżynierii odwrotnej i stworzyć model CAD zeskanowanej kończyny. Model CAD może być parametryczny, ale wydajniejszą techniką jest stworzenie powierzchni NURBS. Wykorzystując skan 3D mamy pewność, że uzyskamy wierne odwzorowanie geometrii ciała. Skanowanie 3D kończyn może być wykonane w naturalnej pozycji jaki w ustalonej podczas konsultacji z lekarzem. Bazując na skanie 3D kończyn, protezy będą przylegać w dogodny sposób dla pacjenta, co wpłynie na komfort użytkowania protezy. 

Wykorzystanie skanerów 3D w medycynie skan 3D twarzy protezy kończyn

 

Skanowanie 3D pod wykonanie indywidualnej protezy

 

Jesteśmy w stanie zeskanować każdą część ciała m .in twarz, nogę, stopę, nogę czy klatkę piersiową. Wynik końcowy jest uzgadniany z klientem i wybraną pracownią. Pomiary 3D możemy przeprowadzić u klienta jak i u nas w biurze. 

Zapraszamy do kontaktu

Skanowanie 3D pod wykonanie protezy