Chcę otrzymać wycenę usługi

 youtube innovar linkedin facebook innovar mail biuro innovar 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

 

 

©2024 Innovar3D. All rights reserved.

 

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
cena skan 3D

logo innovar 3d skanowania 3d

innovar 3d

przejście na youtube innovar kanał Wejdz na linkedIN INNOVAR wejdź na stronę facebook innovar napisz wiadomość email do innovar skanowanie 3D Przejście do Instagram skanowanie 3D innovar

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

06 grudnia 2022
model CAD i NURBS porównanie

Skanowanie 3D między budynkami.

 

Zgłosiła się do nas pracownia architektoniczna, która miała za zadanie zaprojektować nową część budynku, która ma pasować pomiędzy już dwie istniejące budowle – tzw. plomba budowlana. Do tego celu chciała wykorzystać skanowanie 3D wraz z opracowaniem wyników.

 

skanowanie 3d miedzy budynkami

Na pierwszy rzut oka, zagadnienie nie jest trudne, bo dystans między budynkami to ok 4m. Jednak z racji, że kąty pochylenia dachów między budynkami są różne, a w jednym z budynków na jednej z elewacji występują dwa dachy sprawia, że nie jest to tak łatwo pomierzyć, metodami tradycyjnymi.

Ważnym aspektem było również znalezienie dokładnej pozycji wnęki okiennej na jednym z budynków.

skanowanie 3D budynków z tekstura

Skanowanie 3D dla architektów

 

Takie zadanie jest idealne dla geodezyjnego skanera 3D. Za jego pomocą jesteśmy w stanie uzyskać, bardzo dokładna i gęstą chmurę punktów, która też, w razie potrzeby może zawierać informacje o kolorze. Z drugiej strony, może się wydać, że wykorzystanie skanera 3D o wartości setek tysięcy złotych do takiego małego obiektu nie ma sensu. Nic bardziej mylnego, skaner 3D daje nam precyzyjne pomiary 3D i nie zostawiają za sobą żadnych wątpliwości. Same pomiary dla takiego obiektu są wykonywane, w krótkim czasie.

 

Usługa skanowania 3D budynku – przebieg.

 

Po szybkim przeanalizowaniu zapytania, przekazaliśmy ofertę. Po akceptacji, umówiliśmy się na skanowanie, do którego wykorzystaliśmy bardzo dokładnym laserowym skanerem 3D. Samo skanowania 3D przebiegło sprawnie i wystarczyło tylko kilka stanowisk pomiarowych. Kolejnym etapem była praca przy komputerze. Najpierw  została wykonana obróbka chmur punktów.

 

 

 

Taka chmura pozwala już na odczytywanie pomiarów liniowych, można też wykonać wizualizacje. W tym przypadku klient zamawiał już opracowanie wyników i najlepszym wyborem było opracowanie do modelu CAD. Jak za każdym razem modele bryłowe, zostały porównane do skanu 3D, aby zobaczyć jakie są odchylenia i czy mieścimy się w tolerancji. Tak przygotowane wyniki pozwolą na szybsza pracę, i znacząco zmniejszają ryzyko stworzenia błędnego projektu.

Jeśli chcą Państwo zrealizować pomiar 3D obszaru między budynkami, całych budynków czy też dużych realizacji jak skanowanie fabryki czy zakładów chemicznych zapraszamy do kontaktu

 

Skanowanie 3D między budynkami w celu wstawienia plomby budowlanej.