cena skan 3D
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

©2021 Innovar3D. All rights reserved.

 

Wypełniając  powyższe formularz wyrażają Państwo zgodę na naszą politykę prywatności, z którą można zapoznać się tutaj. 

Skanowanie 3D odlewów

Skanowanie 3D odlewów

Odlewnictwo to istotna branża, w której wykorzystuje się technologię skanowania 3D. Wynikiem pomiaru 3D jest siatka trójkątów, która zawiera precyzyjne informacje o geometrii i kolorze zeskanowanego detalu. Skanowanie 3D obiektów, które są wykonane techniką odlewania jest bardzo przydatne na wielu płaszczyznach.

Skan 3D odlewu do jego kontroli

Na wyniku skanowania 3D można dokonać pomiarów odległościowych (od punktu do punktu) jak i nałożyć go na model CAD (wzorcowy) i zobaczyć odchylenia wykonanego detalu od projektu. Jest to bardzo przydatne narzędzie w procesie wytwarzania nowych elementów. Taki raport wskazuje też, ile mamy naddatku materiału w danym miejscu na detalu, co może poprawić proces dalszej jego obróbki.

Usługa skanowania 3D początkiem usługi inżynierii odwrotnej

Na podstawie skanu 3D jesteśmy w stanie stworzyć dokumentację 3D – tj. wykonać model CAD. Taki rodzaj usługi jest niezbędny, gdy posiadamy detal, a nie posiadamy do niego dokumentacji. Sam proces skanowania 3D i inżynierii odwrotnej jest znacząco szybszy, a przede wszystkim bardziej precyzyjny, niż projektowanie tradycyjne na podstawie zwykłych pomiarów. Model 3D może być również wykorzystany do symulacji komputerowych.

Innym ciekawym zastosowaniem skanowania 3D jest możliwość, stworzenia wirtualnych geometrii bardzo skomplikowanych wzorów. Takie modele można wykorzystać do stworzenia form odlewniczych a finalnie uzyskać odlew o unikatowym kształcie. Przykładem jest zeskanowana unikatowa płaskorzeźba, której to model posłużyć może do stworzenia matryc.

Jeśli są Państwo zainteresowani skanowaniem 3D, usługami inżynierii odwrotnej lub interesuje Państwa projektowanie 3D zapraszamy do kontaktu

usługa skanowania 3D odlewów
projektowanie 3D form
skanowanie 3D odlewów

Usługi skanowania 3D odlewów oraz projektowanie 3D

usługi projektowania 3D

  telefon +48 799 01 77 77                     kontakt innovar biuro@innovar.pl                     godziny otwarcia 9:00 - 16:00

 linkedin facebook innovar mail biuro innovar

innovar 3d

innovar 3d skanowania 3d